v

Zoradenie postáv z Game of Thrones od “určite zomrie” po “možno to prežije.”

Zdroj: www.1zoom.me

Game of Thrones ide do finále a keďže ako fanúšikovia sme zvyknutí na to, že nikdy nebol problém zabiť aj kľúčové postavy, všetci sme iste zvedaví kto to dotiahne až do konca.

42. Hora (The Mountain)

Šanca na prežitie: nula

Zdroj: ew.com

Ok, tak táto postava už svoju smrť zažila, teraz už skôr ako Hora je z neho mlčanlivé monštrum aka osobný bodyguard kráľovnej Cersei. No a samozrejme všetci dúfame, že sa dočkáme aj veľkého bratovražedného súboja.

41. Ser Beric Dondarrion

Šanca na prežitie: nula

Zdroj: reddit.com

Naposledy sme Berica videli na veľkom múre, keď sa k nemu približoval Nočný kráľ so svojou armádou mŕtvych. Beric zomrel už niekoľkokrát, avšak jeho kňaz Thoros, ktorý ho vždy priviedol k životu, je už po smrti. Tak sa zdá, že tá najbližšia smrť bude už pre Berica definitívna.

40. Cersei Lannister

Šanca na prežitie: extrémne nízka

Zdroj: youtube.com

Najväčší záporák – po Nočnom kráľovi samozrejme. Cersei na konci siedmej série odhalila tehotenstvo, avšak vieme že jej kedysi čarodejnica predpovedala iba tri deti a aj to že o všetky príde. Takže nepredpokladáme jej šťastný koniec. Už len typujeme koho rukou to bude? Arya? Jaime?

39. Jaime Lannister

Šanca na prežitie: extrémne nízka

Zdroj: alfabetajuega.com

Jaimeho som raz nenávidela, potom mala rada, potom nechápala, inokedy s ním súcitila. Rozporuplná postava. Jaime je jeden z tých, ktorých ťažko zaradiť medzi dobrých alebo zlých. No a na konci siedmej série sa Jaime rozhodol pre veľký krok, keď opustil milovanú Cersei a vydal sa na sever bojovať proti armáde mŕtvych. Či sa z boja vráti, je veľmi nepravdepodobné.

38. Euron Greyjoy

Šanca na prežitie: extrémne nízka

Zdroj: independent.co.uk

Samozvaný kráľ Železných ostrovov, ktorý stojí po boku kráľovnej Cersei to takmer určite neprežije. Už som len zvedavá ako ďaleko sa dostane a či umrie rukou svojho synovca alebo netere.

37. Qyburn

Šanca na prežitie: extrémne nízka

Zdroj: patricksponaugle.com

Hlavný majster Kráľovského prístaviska. Vlastné nie je tak úplne majstrom. Pre jeho zvláštne pokusy, z ktorých jeden je výsledok Hora ho predurčujú na to, že keď padne kráľovná, padne aj on.

36. Melisandra

Šanca na prežitie: extrémne nízka

Zdroj: PopCulture.com

Melisandra aj napriek tomu akú má moc, si vyložila znamenia párkrát naozaj zle a preto je jej osud spečatený. Aj ona sama povedala Varysovi že umrie v Siedmich kráľovstvách. Tak ako aj on!

35. Rhaegal

Šanca na prežitie: veľmi nízka

Zdroj: republica.com

Prídeme o draka? Veľmi pravdepodobné!

34. Jorah Mormont

Šanca na prežitie: veľmi nízka

Zdroj: http://watchersonthewall.com

Aj napriek tomu že našiel liek na svoju chorobu (vďaka Samovi), tak sa zdá, že Jorah položí svoj život za Danearys.

33. Varys

Šanca na prežitie: veľmi nízka

Zdroj: inverse.com

Pán Pavúk, ktorý zažil už pár kráľov a napriek tomu žije. A to v ich tesnej blízkosti. Varys vie ako narábať slovami avšak bojím sa, že Nočný kráľ nie je veľmi na rozhovory.

32. Drogon

Šanca na prežitie: veľmi nízka

Zdroj: gameofthrones.fandom.com

Asi sa opakujeme. Ale zrejme prídeme o draky!

31. Duch

Šanca na prežitie: veľmi nízka

Zdroj: lapinterest.eu

Už ostali iba dvaja zlovlci. A je pravdepodobné že ako ostatní zlovlci aj Duch padne pri hrdinskej záchrane Starka.

30. Nočný kráľ

Šanca na prežitie: nízka

Zdroj: bustle.com

Ok. Nočný kráľ má za sebou obrovskú armádu mŕtvych, pár Bielych chodcov a jedného draka. To je značná armáda. Ale keďže veríme v šťastné konce, je len nízka šanca, aby to Nočný kráľ prežil. Na Furdíka sme všetci slovenskí fanúšikovia patrične hrdí. Je to skvelý Nočný kráľ.

29. Qhono

Šanca na prežitie: nízka

Zdroj: aminoapps.com

Tento rodený Dothraki bojovník, ako najvýznamnejší člen svojho klanu, zrejme padne. Položí tak život za svoju kráľovnú.

28. Ohař

Šanca na prežitie: nízka

Zdroj: gamesradar.com

Žeby sme sa dočkali Clegane súboja? Kiežby! Neprežije to ani jeden z bratov? Vysoko pravdepodobné!

27. Šedý červ

Šanca na prežitie: nízka

Zdroj: digitalspy.com

Tak tohto bojovníka máme naozaj radi. Bude ho škoda. A ešte k tomu mu tvorcovia dali aj ľúbostnú zápletku. Chúďa Missandei. Prežije Bitku o Zimohrad?

26. Yara Greyjoy

Šanca na prežitie: nízka až stredná

Zdroj: wikiofthrones.com

Kráľovná Železných ostrovov. Nebojácna Yara sa pripojila k vojsku Daenerys, avšak teraz ju stále drží jej strýko, pričom Theon jej beží o pomoc. Uvidíme teda, ako sa uzavrie jej príbeh.

25. Eddison Tollett

Šanca na prežitie: nízka až stredná

Zdroj: time.com

Súčasný veliteľ nočnej hliadky a s veľkou pravdepodobnosťou aj posledný.

24. Tormund Giantsbane

Šanca na prežitie: nízka až stredná

Zdroj: shortlist.com

Jeden z posledných žijúcich Divokých. Tormund bude bojovať po boku Jona Snowa a aj keď patrí medzi obľúbené postavy a dopriali by sme mu aj Brienne z Thartu, sú jeho šance na prežitie dosť nízke.

23. Theon Greyjoy

Šanca na prežitie: nízka až stredná

Zdroj: dailycardinal.com

A máme tu Theona. Zradcu Robba Starka. Záchrancu Sansy Stark. Zbabelca a najnovšie odhodlaného záchrancu svojej sestry. No uvidíme čo všetko sa mu ešte podarí, kým príde jeho koniec. A ten príde.

22. Nymeria

Šanca na prežitie: nízka až stredná

Zdroj: zimbio.com

A máme tu posledného zlovlka. Tak veľmi by som chcela vidieť znovustretnutie Arye a Nymerie, až mám pocit, že k nemu dojde a následne Nymeria položí svoj život. Uvidíme.

21. Daenerys Targaryen

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: flashiontrash.com

Chcem vidieť jej výraz, keď sa dozvie, že nie je tak úplne právoplatnou dedičkou Železného trónu. Daenerys nám od prvej série ukazuje, že to ona má sedieť na slávnom tróne. Má dva draky a obrovskú armádu Nepoškvrnených a Dothraki. Ona a Jon Snow sú na tom rovnako. Zomrie jeden alebo druhý? Obaja?

20. Jon Snow

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: time.com

George R. R. Martin nám už niekoľkokrát ukázal, že sa nebojí zabíjania hlavných či obľúbených postáv. Knihy však nie sú ešte dokončené a aj keď George zrejme povedal tvorcom ako to mieni ukončiť, možné je všetko. Samozrejme očakávam, že to bude práve Jon, kto zabije Nočného kráľa.

19. Harry Strickland

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: popsugar.co.uk

Toto je divoká karta. Vodca Zlatej spoločnosti prichádza s Euronom po Cersei. Zahliadli sme ho v traileri. Uvidíme ako zamieša osudy našich hrdinov.

18. Podrick Payne

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: playbuzz.com

Kto by nemal rád Podricka? Kto stále nerozmýšľa čo všetko robil s tými ženami v bordeli? Poda máme síce radi, ale pravdou je, že nie je dôležitou postavou… a je v centre diania na severe.

17. Bran Stark

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: thisisinsider.com

Je Bran Stark v skutočnosti Nočným kráľom? To je teória! No spojenie tu je. Bran ako Trojoká vrana môže byť kľúčom k porazeniu Nočného kráľa. Možno bude musieť položiť svoj život. Možno bude žiť už iba ako Trojoká vrana.

16. Yohn Royce

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: agameofthronesguide.com

Veliteľa rytierov z Údolia sme zahliadli v traileri ako bojuje v Bitke o Zimohrad. Smutné je, že jeho jedinou šancou prežiť je fakt, že iba málokoho by trápila jeho smrť.

15. Gendry

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: mejoresfotos.eu

Gendry bol naposledny na Múre s Tormuntom a Bericom. Posledný žijúci potomok Uchvatiteľa Robertha Baratheona. Hlavne čakám na znovustretnutie s Ariou!

14. Arya Stark

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: bumm.sk

Manželka Georgea R. R. Martina tvrdí, že je to jej obľúbená postava a nesmie ju zabiť. No opäť tu nevieme ako sa rozhodli tvorcovia seriálu. Dúfam však, že Arya sa dočká svojej pomsty hlavne čo sa týka Cersei!

13. Robin Arryn

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: oasisfm.cl

Toto rozmaznané a otrabné decko by som postavila do prvej línie v bitke s Nočným kráľom. No šťastný koniec častokrát postihne aj tých, ktorých nemáme v obľube.

12. Missandei

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: buzzfeednews.com

Bolo by možné, aby to prežili aj Missandei aj Šedý červ? Aspoň jeden ľúbostný príbeh sa musí skončiť dobre! Bolo by však fajn vidieť Missandei ako sa slobodná vracia do svojho rodiska na ostrov Narth.

11. Bronn

Šanca na prežitie: stredná

Zdroj: mashable.com

Bronn je momentálne na tej zlej strane, ale je to bojovník. Jeho šance na prežitie sú vyššie ako pri iných. Horšie to však vyzerá s jeho hradom.

10. Brienne z Tarthu

Šanca na prežietie: stredná až vysoká

Zdroj: digitalspy.com

Brienne neprešla tak dlhú cestu, aby umrela! Určite chcem, aby sa znovu stretla s Jaimem. A či si vyberie medzi Tormountom alebo Jaimem, alebo ostane sama necháme na tvorcov.

9. Edmure Tully

Šanca na prežitie: stredná až vysoká

Zdroj: screenertv.com

Jediný preživší z Červenej svadby (z tej dobrej strany). Bol väzňom Freyovcov, avšak po Aryinej pomste, zrejme našiel cestu k slobode. To či sa pridá k bojujúcim na severe alebo o ňom už nebudeme príliš počuť je otázne. Jeho šance sú však vysoké.

8. Lyanna Mormont

Šanca na prežitie: stredná až vysoká

Zdroj: watchersonthewall.com

Viete si predstaviť smrť Lyanny Mormont? Pochybujem, že toto nebojácne dieťa niekto zastaví. Ale také stretnutie s Jorahom by bolo fajn, nie?

7. Tyrion Lannister

Šanca na prežitie: stredná až vysoká

Zdroj: sportsrecruits.com

Nie! Nie! Nie! Tyrion nesmie umrieť. Je to možné? Tyrion to musí prežiť!

6. Sansa Stark

Šanca na prežitie: vysoká

Zdroj: time.com

Jeden Stark predsa žiť musí. A Sansa má najvyššie šance. Lady Zimohradu alebo Strážkyňa severu?

5. Dieťa Daenerys a Jona

Šanca na prežitie: vysoká

Zdroj: bustle.com

Polemika o možnom dieťati Daenerys a Jona je snáď všade. Stále nechápem ako mohla Daenerys veriť niečomu čo povedala čarodejnica, ktorá jej zabila milovaného Khal Droga. Pieseň ohňa a ľadu…princ, ktorý bol prisľúbený… bude to tak?

4. Davos

Šanca na prežitie: vysoká

Zdroj: mashable.com

Ser Davos si zaslúži prežiť. Skvelý poradca, ktorý má srdce. S deťmi mu to ide. Potom čo prišiel o Shireen, možno nájde spojenie s Lyannou.

3. Dieťa Sam

Šanca na prežitie: veľmi vysoká

Zdroj: twitter.com

Malý Sam ušiel Bielym chodcom len tak tak a nepredpokladáme, že by sa im dostal do cesty znova.

2. Gilly

Šanca na prežitie: veľmi vysoká

Zdroj: digitalspy.com

Gilly je podceňovaná mnohými, vrátane staršieho Sama. Jej šance na prežitie sú naozaj veľmi vysoké.

1.Samwell Tarly

Šanca na prežitie: extrémne vysoká

Zdroj: time.com

A prvé miesto získava? Keď sme ho prvýkrát videli ako sa snaží naučiť bojovať s mečom na Čiernom hrade Nočnej hliadky, určite by sme si nepomysleli, že to bude práve on, kto prežije všetko. Sam je múdry. Zabil Bieleho chodca a vie ako na armádu mŕtvy. Preto ho Jon potrebuje. A možno to je práve Sam, kto nám hovorí príbeh Piesne ohňa a ľadu.

Zdroj: buzzfeed.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máme tu prvý trailer na film Joker. Dostal Heath Ledger poriadnu konkurenciu?

10 ľudí, ktorí žijú veľmi podivné životy kvôli svojím chorobám