v , ,

Veci, ktoré sú v jednej krajine prirodzené, ale v ďalšej úplné tabu! Za očný kontakt v Číne by si mohol dostať po papuli!

Ktoré bežne zaužívané zvyky sú vo svetových krajinách neprijateľné?

Cestovanie pre niektorých znamená prestávku od stresu a hlavne práce. Veď kto by nechcel vypnúť na nejakom krásnom mieste a zatlačiť povinnosti do úzadia? Spoznávanie nových krajín však so sebou prináša aj objavovanie nových zvykov a tradícií. Nie každý ale pri ceste za dobrodružstvom myslí na zistenie si informácií ohľadne miestnej kultúry a zvykov. Pritom sa ale veľmi ľahko môže stať, že to, čo je u nás úplne bežné, sa berie v inej krajine ako urážka.

Ak teda chceme byť dobrými cestovateľmi a hosťami v cudzích krajinách, mali by sme aspoň trocha času pri príprave na cestu venovať spoznaniu kultúry a zvykov. Vyhneme sa tak zbytočne trápnym situáciám a možno aj nejakým väčším či menším nedorozumeniam.

 

1. Nedávajte párny počet kvetov v Rusku

Zdroj: brightside.me

V Rusku, ale aj mnohých krajinách východnej Európy, sa považuje za urážku dávať niekomu párne číslo kvetín. Párny počet by sa mal objavovať jedine tak v pohrebných kyticiach.

 

2. V Číne sa vyhnite očnému kontaktu

Zdroj: brightside.me

Na území Číny sa priamy pohľad do očí osoby, s ktorou vediete konverzáciu, považuje za nepreukázanie rešpektu. Číňania očný kontakt udržiavajú len vtedy, ak sú na niekoho nahnevaní a chcú mu to dať jasne najavo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 najbláznivejších fan téorií zo sveta Harryho Pottera, ktoré vás dokonale odrovnajú!

10 MCU prequelov, ktoré by sme chceli vidieť po filme Black Widow. Na ktorý z týchto “filmov” by si šiel do kina aj dnes?