v , , , ,

Toto je 10 totálnych nezmyslov ohľadom postavy Daenerys Targaryen! Tieto veci tvorcovia Game of Thrones vôbec nedomysleli!

4. Vyhnala Joraha…

Zdroj: screenrant.com

Jorah bol zaľúbený do Daenerys. Prirodzene, ona si vybrala mladšieho a krajšieho Daaria. Potom sa ukázalo, že Jorah bol špiónom Varysa, ktorý bol aj tak na jej strane. Jorah zachránil Dany niekoľkokrát život a keď sa dozvedela o jeho zrade, vyhnala ho. Ale keď zvážime, ako Dany zvláda tieto stresové situácie, môžeme byť vďační, že sa Jorahovi nestalo nič horšie, však?

5. …Potom chcela, aby sa vyliečil z nevyliečiteľnej choroby

Zdroj: screenrant.com

Chudák Jorah sa vo vyhnanstve spíjal a spával s dievčatami podobnými Daenerys. Potom chcel vyhrať jej dôveru späť, no ochorel na Šedý lupus, nevyliečiteľnú chorobu. Keď sa s Dany konečne stretol, vyznal jej lásku a ona ho opäť odmietla. Ale preto, aby sa vyliečil a vrátil sa k nej bojovať v pripravovanej vojne. Aké láskyplné vyznanie umierajúcemu mužovi.

6. Opäť oheň

Zdroj: screenrant.com

V 1. sezóne Dany prvýkrát viedla Dothrakov. No stretla aj s jej prvou zradou. Chcela zachrániť svojho muža, a tak zavolala Mirri, ktorú zachránila pred znásilnením jednej skupinky vojakov. Miiri však Droga nezachránila, ale pomstila sa. Áno, Dany ju zachránila, no nezachránila ju pred násilnosťami z minulosti. Jej pomsta je úplne pochopiteľná, rovnako ako aj reakcia Dany. Ale to ako brutálne ju nechala upáliť a ešte aj jej chladný pohľad… Že by sa z nej rodila brutálna diktátorka?