v , , , ,

Toto je 10 totálnych nezmyslov ohľadom postavy Daenerys Targaryen! Tieto veci tvorcovia Game of Thrones vôbec nedomysleli!

1. Jedla surové konské srdce

Zdroj: screenrant.com

Ak máte správne pripravené nejaké surové mäso, môže to byť lahôdka. No o kulinárskych schopnostiach Dothrakov nejako pochybujeme. Avšak zrovna pri tomto rituáli si Daenerys získala naše sympatie. Keďže bola tehotná s Khal Drogom, musela zjesť celé konské srde. Ak by vracala, bolo by to zlé znamenie pre dieťa. Dany však srdce odvážne zjedla a sme radi, že nedostala zaručenú E. coli.

2. Prikázala bratovu smrť

Zdroj: screenrant.com

Popravde to bolo správne rozhodnutie. Viserys bol ľudský odpad s brutalitou kolujúcou v jeho žilách. No Dany ho napriek tomu ľúbila. Teda do chvíle, kedy sa opitý nevyhrážal jej dieťaťu a ukradnutím jej drakov. Vtedy prikázala Drogovi, aby ho zabil. Korunoval ho žeravým zlatom. Kto by to bol povedal, že Dothrakovia poznajú iróniu?

3. Popravila Mossadora

Zdroj: screenrant.com

Úbohý Mossador. Narodený ako otrok, sníval o zvrhnutí Majstrov. S pomocou Šedého červa a Daenerys, sa mu podarilo oslobodiť jeho ľud. A keď zabil Syna Harpie bez súdu, musel byť aj on zabitý. Hoci to nebolo správne rozhodnutie, robil to z dobrých príčin. Urobil to z lojality, aby si Dany nemusela pošpiniť ruky. Jej rozhodnutie sa dá pochopiť, no kvôli nasledujúcim nepokojom to pre jej vládu nebolo dobré.