v , , , , ,

10 totálne bizarných faktov ohľadom postavy Dolores Umbridgeovej zo série Harry Potter! Toto ste o tejto mrche určite nevedeli!

7. Dolores Umbridgeová, Harry Potter a Minerva McGonagalová uz v minulosti mali možnosť spolu pracovať

Zdroj: witv.atavist.com

Mnoho z hercov z tejto filmovej sérií už mali možnosť pracovať na niekoľkých projektoch a vďaka ním boli vo filmovej sérií HP oveľa lepšie rozpoznateľní. Jedným z takýchto projektov bola miniséria Davida Copperfielda pre televíziu BBC v roku 1999. Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová) a Maggie Smith (Minerva McGonagalová) si zahrali po boku 9 ročného Daniela Radcliffea (Harry Potter). Bolo to prvé Danielove vystúpenie pred kamerou a bolo to dva roky predtým, než sme ho videli v roli slávneho HP. V skutočnosti to bola práve Maggie Smith, ktorá producentovi Davidovi Heymanovi navrhla, aby do role HP obsadil Daniela Radcliffea.

8. Dolores Umbridgeová chcela Harryho skutočne potrestať, preto mu dala facku!

Zdroj: teentalkindia.com

Scéna v jej kancelárií bola naozaj pamätná. Dolores zo zvyškom svojich ľudí vypočúvala členov “Dumbledoreovej armády” pomocou veritasera, elixíra pravdy. Okrem toho sa im vyhrážala rôznymi vecami ako mučením pomocou kliatby Cruciatus. Keď Harry všetko, čo sa ho pýtala poprel, dala mu poriadnu facku. Určite mi dá každý fanúšik za pravdu, že to bola naozaj sakramentsky zahraná scéna. Bolo to určite aj kvôli tomu, že Imelda na Daniela mala v tom čase skutočný hnev. Pár krát sa počas natáčania škaredo pochytili a v jednom rozhovore uviedla herečka, že Daniel je občas “namyslený” a “odvážny”. Pravdepodobne Danielovi stúpla sláva do hlavy a Dolores si svoj hnev vybila na plátne. Musíme uznať, že užitočne. Tvorcom sa táto brilantná scéna veľmi zapáčila a nám takisto.