v , , , , ,

10 totálne bizarných faktov ohľadom postavy Dolores Umbridgeovej zo série Harry Potter! Toto ste o tejto mrche určite nevedeli!

4. Jej zvláštny prútik

Zdroj: appleinsider.com

Každý prútik vypovedá niečo o jeho majiteľovi. Podľa Olivandera väčšina prútikov spadá do dĺžky od 9 do 14 palcov. Ktorýkoľvek kratší či dlhší prútik sa považuje za niečo veľmi zriedkavé. Podľa neho jej krátky prútik vypovedá o tom, že Umbridgeovej niečo chýba. Zmysel má aj jej zloženie prútika. Zatiaľ čo breza nie je typickým drevom pre prútiky je typickým nástrojom, ktorým sa niekedy deti trestali. Zväzkom brezových prútov boli deti sľahané po holej koži. Pokiaľ ide o jadro jej prútika je to jedno z troch najvyšších jadier, ktoré je najviac náchylné na temnú mágiu.

5. Nenávidí svoju “muklovskú” matku

Zdroj: thethings.com

Pravdepodobne väčšina fanúšikov už vie, že Dolores má muklovský pôvod. Tá, ktorá paradoxne nenávidí muklov, neštíti sa ich mučiť a zbavovať, len aby sa spoločnosť mohla pýšiť “skutočnými” čarodejníkmi je polovičnou čarodejnicou. Na fanúšikovskej stránke vyšli najavo ďalšie fakty o jej živote. Jej otec bol čarodejník, no jej matka nie. Dolores mala aj brata Squiba. Jej brat žije v akomsi útlme medzi muklovským a čarodejníckym svetom, no prechováva akúsi citlivosť k čarodejníckemu svetu (vidí duchov či dementorov). Dolores nechcela mať nič spoločné s bratom ani s matkou a po rozvode svojich rodičov bola v kontakte iba s rodinou svojho otca a s matkou a bratom prerušila všetky kontakty.

6. Pohŕdala svojim otcom kvôli jeho nízkym ambíciám!

Zdroj: yahoo.com

Keď už hovoríme o jej otcovi, Dolores ho síce mala rada svojim spôsobom, no nie viac ako zvyšok svojej rodiny. Mala na neho zlosť kvôli jeho nízkym ambíciám. Jej otec bol totiž obyčajným správcom údržby na ministerstve mágie a Dolores sa za neho veľmi hanbila. Keď sa jej niekto pýtal na povolanie jej otca, vždy zaklamala o jeho pracovnej pozícií. Každému totiž nahovorila, že bol členom Wizengamotu (najvyšší súd čarodejníckeho sveta). Svojho otca podplatila nemalou sumou, aby opustil pracovné miesto a nerobil jej hanbu. Jej dobré meno bolo pre Dolores prvoradé a odmietla byť v spojení s každým, kto nejakým spôsobom neprispel k vzostupu jej moci.