v , , , , ,

10 totálne bizarných faktov ohľadom postavy Dolores Umbridgeovej zo série Harry Potter! Toto ste o tejto mrche určite nevedeli!

1. Stephen King je toho názoru, že Dolores Umbridgeová je oveľa lepšie záporná postava ako Voldemort!

Zdroj: witv.atavist.com

Keď vyšla kniha Harry Potter a Fénixov rad, časopis Entertainment Weekly chcel dať túto knihu preskúmať jednému z najslávnejších spisovateľov, ktorý vymyslel najviac záporných postáv v histórií kinematografie. Reč o je slávnom spisovateľovi Stephenovi Kingovi. Ten si prečítal knihu a preskúmal charakter Dolores Umbridgeovej. Ocenil ju najvyššou známkou a dodal, že je to jedna z najlepších záporných postáv od čias Hannibala Lectera. Voldemort je síce dobrá záporná postava, no podľa neho je zlá učiteľka oveľa zaujímavejšia a temnejšia: ,,Človek nemusí byť dieťaťom, aby si pamätal na zlú učiteľku, z ktorej mal strach a preto je Dolores Umbridgeová tak fascinujúco zaujímavá.”

2. Dolores je hneď druhá osoba po Voldemortovi, z ktorej mal Harry obrovský strach!

Zdroj: pikabu.ru

Hneď ako sa Umbridgeová v 5.časti objavila, bolo na nej vidieť, že má sadistické sklony. Harry mal z nej strach potom, čo si odpykával stredoveký trest. Ako si pamätáme, Harry trval na tom, že Voldemort sa vrátil, čomu Dolores odmietala veriť a Harryho chcela potrestať. Harrymu sa slová, ktoré písal (nesmiem klamať) vyrývali rovno do ruky. Bolo to bolestivé a tak veľmi sadistické, že Harry si v tom momente uvedomil, že sa pred ňou musí mať na pozore. Ako povedala Rowlingová: ,, Jej túžba ovládať, trestať a spôsobovať iným bolesť je iba v mene zákona a poriadku. Toto jej tvrdenie je rovnako priklášené a utvrdzuje nás v tom, že je to verná zástankyňa zla a Voldemorta.”

3. Poslala dementorov na Dudleyho a Harryho

Zdroj: sk.pinterest.com

Táto informácia bola žiaľ vo filme vynechaná. Ako si pamätáte, hneď na začiatku filmu zaútočili dementori na Dudleyho a Harryho v muklovskom svete, hneď neďaleko domu Dursleyovcov. Bolo to nezvyčajné hlavne kvôli tomu, že to bolo v muklovskej štvrti a aj kvôli tomu, že dementori boli vtedy prísne strážení ministerstvom mágie. Harry sa za tento čin ocitol na súde, kde ho Dumledore zastupoval a obhajoval jeho konanie ohľadom obrany proti dementorom. Okrem toho ako jediný veril Harrymu a obviňoval ministerstvo mágie z napadnutia Harryho a jeho bratranca, dementormi. Nakoniec sa skutočne ukázalo, že za týmto činom bola práve Umbridgeová, začo ju diváci ešte viac nenávideli.