v ,

Top fantasy knihy, ktoré si musíš prečítať, ak si pravý fanúšik tohto žánru!

Fantasy knihy, ktoré si jednoducho musíš prečítať!

Zaklínač (Andrzej Sapkowski)

Zdroj: kinguin.net

Jeden z najnapinavejsich príbeh ktorý vyšiel z pera jedného z najlepších fantasy autorov všetkých čias. Sága o zaklinačovi je rozdelená na 2 časti. Prvá časť sú poviedky ktoré autor písal predtým ako začal písať knihu. Je to vlastne oboznámenie s legendárnym prostredím tohto sveta. Hlavná postava Geralt z Rivie je zmietaný vo svete plného intríg, klamstva, príšer, lásky, opovrhnutia a predovšetkým mágie. Ako som už spomínal hlavnou postavou je Zaklinac Geralt z Rivie ktorého jeho sláva predbieha a jeho úlohou je zbavovať svet od príšer, ktoré na svet prišli po konjunkcii sfér. Počas príbehu sa Geralt stretáva s rôznymi ľudmi od prostých ľudí až po mágov a kráľov, a začína si uvedomovať, že príšery niesu ani zďaleka také podlé, ako ľudia. V druhej časti sa začína príbeh ktorý oslovil milióny ľudí po celom svete a prinútil ich celé hodiny a hodiny sedieť nad knihou. Neviem čo mám viac obdivovať či majstrovský talent rozprávania príbehu autora, či jeho fantáziu kde celé toto dielo vzniklo.

Časti:

Posledné želanie ( poviedky )

Meč osudu ( príbeh )

Krv Elfov

Čas opvrhnutia

Krst ohňom

Veža lastovičky

Pani jazera

Búrková sezóna ( časovo patrí medzi 1 a 2 ale nenadväzujú do príbehu )

Pribehy z malazské knihy padlých (Steven Erikson)

Z originálu Malazan Book of the Fallen je epická fantasy kniha autora (Stevena Eriksona), ktorého so svojou ságou ( MKF ) prirovnávajú k Tolkienovi. MKF dáva žánru fantasy nový rozmer v podobe veľkého počtu postáv a miest, pritom ani jedna z postáv nieje ústredná. MKF je plná mágie bohov a bytosti, o ktorých sa Vám ani nesnívalo. Bežní smrteľníci sa stávaju iba nástrojmi v rukách iných bytostí. Avšak, aj keď sú len nástrojmi majú vlastnú vôľu, vlastné plány, aj keď ich plány sú väčšinov oddané tým ktorým slúžia. Z MKF nedostanete pekne napísaný príbeh, ale krutú realitu, skutočný svet a nebudete ju iba čítať, ale budete ju žiť spolu s postavami. Celý autorov štýl rozprávania sa dá prirovnať k archeologickým vykopávkam a nálezom. Na začiatku vidíte iba prach a piesok, no neskôr, čím pôjdete hlbšie a hlbšie objavíte všetko.

Zdroj: medium.com

Časti:

Mesíční záhrady

Dům mrtvých

Vzpomínky ledu

Dóm řeťezú

Pulnoční vlny

Lovci kostí

Víchr smrti

Daň pro ohaře

Prach snú

Chromý bůh

The Name of Wind (Patrick Rothfuss)

Volam sa Kvothe. Takto sa začína kniha, ktorá v žánri fantasy nemá obdobu. Je o ochlapcovi, ktorého smrť rodičov a neustála nepriazeň osudu nezastavila na jeho životnej ceste. Je o chlapcovi s vôľou tvrdšou, než kameň ktorá ho stále posúvala dopredu. Je o chlapcovi, ktorý spieval piesne pri ktorých aj trubadúri plakali. Je o chlapcovi, ktorého právom volali Kvothe Nekrvácajúci. Je o chlapcovi, ktorý sa stal legendou. Autor nás strháva do legendárneho príbehu, ktorý čitatela prenesie do tela a mysle čarodejníka. Prečitajte si príbeh o chlapcovi, ktorý je jasným príkladom, že legendou sa nenarodiš, ale môžeš ako legenda zomrieť. Ako sa príbeh tragicky začína tak aj tragicky končí.

Zdroj: barnesandnoble.com

Časti:

Meno vetra

Strach múdreho muža

The Doors of Stone

Game of Thrones (G.R.R. Martin)

Zdroj: www.express.co.uk

Je prvým dielom majstrovskej série najvýraznejšieho súčasného autora v žánri fantasy. Stránky tejto úžasnej ságy sú plné tajomstiev, intríg, romantiky a dobrodružstva, ktoré si zamilujú všetci fanúšikovia fantasy. Pripravte sa na dielo, ktoré nám ukaže, prečo stredovek volali temným. Cela kniha sa odohráva v temných časoch, kde leto trvá desaťročia a zima celý luďský život. Vďaka autorovmu majstrovstvu v rozprávaní príbehov vás Hra o tróny od seba nepustí. Pripravte sa na knihu, ktorá sa zapísala do siene slávy fantasy literatúry a má čestné a zaslúžene miesto hneď vedľa Tolkienovho Pána prsteňov.

Časti:

Hra o tróny

Súboj kráľov

Búrka mečov ( Oceľ a sneh )

Búrka mečov ( Krv a zlato )

Hostina pre vrany

Tanec s drakmi ( Sny a prach )

Tanec s drakmi ( Po hostine )

Pán Prsteňov (J.R.R.Tolkien)

Zdroj: tolkienguide.com

Z originálu Lord of the Rings. Autorom je samozrejme svetoznámy J.R.R.Tolkien ktorý sa zapríčinil o vznik fantasy literatúry  a pravom ho volajú Otec fantasy. Pán prsteňov je historickou fantasy. Autor zachytáva svet, o ktorom by sa nám mohlo len snívať. Krásne opisy postáv, strhujúce verše, zmysluplné dialógy aj vďaka ním sa Pán Prsteňov stal najčítanejšou fantasy literatúrou na svete

Časti:

Spoločenstvo prsteňa

Dve veže

Návrat kráľa

Harry Potter (J.K.Rowlingová)

Zdroj: theconversation.com

Každý z nás aspoň raz videl film o živote v škole pre mladých čarodejnikov a príbeh nadaného Harryho Pottera. No čítal niekto z vás jednu z najpredavanejšich kníh  na svete ktorá bola preložená v skoro všetkých  svetových jazykoch? Kniha vás prevedie do sveta mladého čarodejníka a odhalí vám veľa tajomstiev ktoré sa vo filme nenachádzajú. Prečítajte si aj vy knihu, ktorá oslovila milióny čitateľov po celom svete.

Časti:

Harry Potter a –

Kameň mudrcov

Tajomná komnata

Väzeň z Askabanu

Ohnivá čaša

Fénixov rád

Polovičný princ

Dary smrti 1

Dary smrti 2

Alica v krajine zázrakov (Lewis Carroll)

Zdroj: amreading.com

Kto by nepoznal jeden zo zrejme najúžasnejších fantasy príbehov na svete. Všetci vedia, kto tento príbeh vymyslel, avšak len málokto si knihu aj prečítal a tak je tento fantasy príbeh známy prevažne vďaka filmovým spracovaniam. Nevravíme, že tie sú zlé, avšak kniha je kniha. Svet za zrkadlom nikdy neuvidite svojím okom, avšak svojou predstavivosťou. Tak to presne chcel aj legendárny spisovateľ, ktorému za tento príbeh veľmi ďakujeme.

Charlie a továreň na čokoládu (Roald Dahl)

Zdroj: odetojoandkatniss.wordpress.com

Zase sme pri knihe, ktorá sa stalo legendárnou po filmovom spracovaní. Aj tento príbeh si osvojil Tim Burton, ktorý skvelo obsadil Johnnyho Deppa a z filmu spravil kult. Zase však budeme opakovať, keď povieme, že kniha je kniha. Zbytočne tu budeme rozoberať dej tejto knihy, ten totiž vieme všetci. Len dodáme že Roald nikdy nechcel, aby sa jeho dielo sfilmovalo. S tým súhlasila jeho žena a to kvôli finančným problémom, ktorého zažila po smrti manžela.

Ktoré knihy máš najradšej? Si vášnivým, či len občasným čitateľom? Ak ťa tento článok zaujal, podpor ho svojím lajkom! 

Zdroj: Gorila.sk, postavy.cz, martinus.sk,čítajto.sk

 

 

 

 

First-hand Microsoft 70-697 Real Demo

Microsoft 70-697 Real Demo They sighed softly there how embarrassing and sorrowful I thought 70-697 Real Demo of it afterwards I let Configuring Windows Devices the big tree and the Microsoft 70-697 Real Demo wheat MCSA: Windows 10 70-697 the plants can t worry about me 70-697 Real Demo sighed with a deep sigh It seems that you still don t feel relieved. Mingyu The faint suspicion began, whether there was any sincerity in the talks tonight. Tang

Then Ning An found Dong Zizi. Dong Xiezi is fifty years old and Configuring Windows Devices is the 70-697 Real Demo famous singer. There seems to be some sadness Microsoft 70-697 Real Demo and absent mindedness. She gave birth to A Qian, a good hearted Microsoft 70-697 Real Demo daughter, http://www.examscert.com/70-697.html and MCSA: Windows 10 70-697 she first supported her daughter to choose Bingzhen as her husband.

After a while, I Microsoft 70-697 Real Demo saw the young commander coming MCSA: Windows 10 70-697 out and said Zhuo Yuan, 70-697 Real Demo don t play 70-697 Real Demo with us. The personal cost of living is not much needed. Configuring Windows Devices Dad, you have a pocket that your grandfather Microsoft 70-697 Real Demo is holding your hand he said, pulling his father s arm. He silently looked at his son Microsoft 70-697 Real Demo s room.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navnadil vás trailer k filmu Star Wars: The Rise of Skywalker? Alebo ste to už s touto sériou vzdali?

10 Thorových najlepších hlášok! Toto vás zaručene pobaví!