v , ,

10 faktov o klaunovi Pennywise, ktoré neboli spomenuté ani v jednom z dvoch filmov!

Aké tajomstvá sa nesú s desivým klaunom?

Dôjsť ku kompromisu medzi filmovými fanatikmi je asi rovnako užitočné ako hľadať koniec dúhy.  Každý fanúšik má svoje vlastné názory, ktorých sa drží ako kliešť a ťažko ho presvedčiť o opaku. Napriek tomu sa nájdu príklady na to, že väčšina divákov súhlasí so všeobecným názorom. Či už ide o samotné dielo, o zápletku, efekty, alebo o postavy. Jedným z takých príkladov je aj klaun Pennywise z desivého hororu To.

Ak človek povie, že tancujúci klaun patrí medzi najdesivejšie postavy svetovej kinematografie, znie to ako zlý vtip. Lenže potom sa pozrieme na Pennywisea, na jeho desivú auru a zrazu si povieme, že to nie je taká hlúposť. Stephen King – autor románu To – proste vie ako vydesiť. Je jedno čo má k dispozícii, vytvorí z toho hrôzostrašnú scenériu. Vie predať strach a zarobiť na ňom. Tak je to aj v prípade klauna Pennywisea.

Čiže o tom, že táto postava je perfektná pre mrazivý horor, nepochybuje nikto. Avšak stále sa s ním nesie niekoľko tajomstiev, nezodpovedaných otázok a kopa ďalších vecí, ktoré sa nedostali do produkcie filmu To To Kapitola 2. Kedže román je natoľko rozsiahly, tak sa do filmového spracovania jednoducho všetko nezmestilo. Ani napriek tomu, že sú až dva filmy. Preto sa dnes pozrieme na 10 faktov o klaunovi Pennywise, ktoré neboli spomenuté ani v jednom filme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

MCU fáza 4: 10 otázok, na ktoré snáď dostaneme odpovede v pokračovaní série MCU!

Otravné, iritujúce a hlavne nezmyselné veci vo filmoch, ktoré skrátka musíme predýchavať!