v , , , ,

10 slávnych hercov, ktorých už nikdy neuvidíme vo filmoch pretože sú na Čiernej listine! Takto si zničili kariéru Brendan Frasier či Mel Gibson!

9. Tippi Hedren

Zdroj: usatoday.com

Tippi Hedren bola najznámejšou vedúcou herečkou Alfreda Hitchcocka. Vďaka jeho réžii prešla z modelky na rešpektovanú herečku. Nanešťastie, Hitchcock chcel od nej trocha viac a údajne jej ponúkal sexuálne návrhy, ktoré odmietala. „Pozeral sa na mňa a jednoducho mi povedal, že odteraz očakáva, že sa mu stanem sexuálne dostupnou – kedykoľvek a kdekoľvek,“ povedala. Keď sa Hedren pokúsila odstúpiť zo zmluvy, Hitchcock sa jej vyhrážal zničením kariéry a potom svoju hrozbu splnil. Uistil sa, že odmietne všetky ostatné filmové ponuky, a keď sa na to pozeráme teraz, Hedren mala k tomu celému celkom dobrý prístup: „Zničil moju kariéru, ale nie môj život. Tá časť môjho života sa skončila a stále obdivujem toho muža, ktorým bol,“ povedala.

10. Mo’nique

Zdroj: nbcnews.com

Mo’nique tvrdí, že sa ocitla na čiernej listine po tom, ako získala Oscara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za výkon vo filme Precious. „Asi pred 6 alebo 7 mesiacmi som dostala telefonát od Leeho Danielsa, ktorý mi oznámil, že som na čiernej listine. Keď som sa ho spýtala prečo, povedal mi, že som nehrala podľa hry. No ja som nemala poňatia o čom hovoril a keď som sa dožadovala odpovede, nedal mi ju.“ Aj keď jej boli odvtedy ponúknuté úlohy, nedokázala si rezervovať žiadnu z nich.

 

Zdroj: goliath.com