v , , , ,

10 slávnych hercov, ktorých už nikdy neuvidíme vo filmoch pretože sú na Čiernej listine! Takto si zničili kariéru Brendan Frasier či Mel Gibson!

4. Ashley Judd

Zdroj: cnn.com

Ashley Judd sa ocitla na čiernej listine v Hollywoode potom, čo odmietla sexuálne návrhy Harveyho Weinsteina. V decembri 2017 režisér Peter Jackson potvrdil, že sa Judd ocitla na čiernej listine kvôli Weinsteinovi. Weinstein mu dokonca povedal počas konkurzu do trilógie Pána prsteňov, že je „nočnou morou, ktorej sa treba vyhýbať“, a tak Jackson odstránil jej meno zo zoznamu. V máji 2018 podala Judd na Weinsteina žalobu za ohováranie s tým, že poškodil jej kariéru šírením lží o nej v Hollywoode.

5. Brendan Fraser

Zdroj: looper.com

Brendan Fraser tvrdil, že sa dostal na čiernu listinu po tom, čo ho sexuálne napadol bývalý prezident Hollywoodskej tlačovej asociácie (HFPA) Phillip Berk. Podľa Frasera k útoku došlo, keď si mali s Berkom podať ruky. „Jeho ľavá ruka sa natiahla, chytil ma za zadok a jeden z jeho prstov šiel do mňa. Začal s ním hýbať… bolo mi zle. Cítil som sa ako malé dieťa. Myslel som, že budem plakať,“ povedal.

6. Rose McGowan

Zdroj: pennlive.com

Rose McGowan – ktorá je najznámejšia vďaka svojej úlohe v dráme Čarodejnice – tvrdila, že Harvey Weinstein ju dostal na čiernu listinu. Koncom 90. rokov ju údajne znásilnil a napriek tomu, že nepodala obvinenie, dosiahla s ním dohodu o 100 000 dolároch. Odvtedy sa ocitla na čiernej listine. Potvrdil to filmár Robert Rodriguez. Pokúsil sa ju dostať z čiernej listiny ponúknutím úlohy vo svojom filme Grindhouse. Napriek tomu, že film získal skvelé recenzie od kritikov, v pokladnici si tak dobre neviedol a to len kvôli Weinsteinovi.