v , , , ,

10 brutálnych nezmyslov, ohľadom Albusa Dumbledorea v sérii Harry Potter! Tieto veci tvorcovia série absolútne neriešili!

7. Zaistil, aby Mlok bojoval s Grindelwaldom

Zdroj: screenrant.com

Mlok Scamander je magizoológ, ktorý nemá rád konflikty a nerád sa stavia na jednu stranu. Napriek tomu ho Dumbledore stále posielal namiesto neho, aby zastavil Grindelwaldove plány na prevzatie moci. Dumbledore si však mohol nájsť niekoho rovnako lojálneho ako Mlok, aby namiesto neho bojoval s Grindelwaldom.

6. Dovolil Snapeovi učiť deti

Zdroj: screenrant.com

Snape si medzi študentmi vybudoval násilnícku reputáciu, najmä ak to neboli študenti zo Slizolinu. Neville bol pravdepodobne najviac trýznený Snapeom a napriek tomu všetkému mu Dumbledore dovolil učiť. Bolo jasné, že sa ho snažil chrániť, ale dalo sa to aj bez toho, aby ho zamestnal ako učiteľa.

5. Dovolil Snapeovi učiť Harryho oklumenciu

Ron  Zdroj: screenrant.com

Snape a Harry pohŕdali jeden druhým už od prvého dňa, kedy sa stretli a ani sa to nesnažili skrývať. Keď sa ale Harry potreboval naučiť v 5. ročníku oklumenciu, Dumbledore požiadal Snapea, aby ho to naučil. To naozaj Dumbledore nenašiel iného a hlavne trpezlivejšieho učiteľa?