v , , , ,

10 brutálnych nezmyslov, ohľadom Albusa Dumbledorea v sérii Harry Potter! Tieto veci tvorcovia série absolútne neriešili!

10. Jeho fakulta

Zdroj: screenrant.com

Keď Dumbledore 1x nastúpil do Rokfortu, bol pridelený k Chrabromilu. Vzhľadom na jeho budúci vzťah s Gellertom Grindelwaldom a to, ako si cení vzdelanie, mohol byť pridelený aj k Slizolinu alebo Bystrohlavu. Mohol Slizolin aj odmietnuť, keďže sa chcel oddeliť od názorov jeho otca na muklov.

9. Jeho morálny kódex ako starý muž

Zdroj: screenrant.com

Dumbledore chcel napraviť chyby, ktorých sa v minulosti dopustil, čo ho viedlo k tomu, aby sa stal profesorom na Rokforte. No jeho úmysly vytrénovať svojich študentov v Obrane proti čiernej mágii boli k tomu, aby mohli bojovať namiesto neho proti Grindelwaldovi alebo iným temným čarodejníkom. Toto isté spravil aj Harrymu. Aj keď napokon čelil Grindelwaldovi a Voldemortovi, trénoval deti k ich vlastnej porážke. Jeho morálny kódex zošedivel.

8. Jeho morálny kódex ako mladý muž

Zdroj: screenrant.com

Dumbledorov otec Percival neznášal muklov a Dumbledor sa veľmi snažil oddeliť od otcovho presvedčenia. Ako mladý dospelý sa ale skamarátil s Grindelwaldom, ktorý tiež zdieľal anti-muklovské presvedčenia a Dumbledore sa k nemu pripojil, čo bolo v rozpore s jeho dospievajúcim ja. Grindelwaldova charizma a ambície boli to, kvôli čomu sa doňho Dumbledore zamiloval.