v , , ,

15 najmocnejších superhrdinov zo série MCU! Toto sú tí najsilnejší a najlepší hrdinovia zo skvelej série Marvel Cinematic Universe

Marvel Cinematic Universe je dnes jedným z najznámejších filmových svetov. Ľudia zbožňujú ich filmy, ich príbehy a hrdinov, ktorí k tomu neoddeliteľne patria. Po vyše desiatich rokoch ich slávy sa nazbieralo dosť hrdinov z komiksov, ktorí sa vyskytujú aj vo filmoch. No ktorí z nich sú najmocnejší vo filmovom svete? Na to sa pozrieme v tomto článku.

15. Tha Wasp. Dalo by sa špekulovať o tom, že či nie je náhodou mocnejší Ant-Man, ale berúc do úvahy inteligenciu, ktorú zdedila po otcovi a fakt, že ona dostala aj krídla, je Hope mocnejšia ako jej partner Ant-Man.

Zdroj: srcdn.com

14. Nebula. Na začiatku bola Nebula záporákom, no po čase si uvedomila, že dokáže pracovať aj pre stranu dobra, hoci svojim vlastným spôsobom. Kvôli Thanosovi tvorí jej veľkú časť mechanika a preto je len málo vecí, ktoré ju dokážu zničiť. Vie si napraviť takmer každú časť svojho tela a tak sa istým spôsobom “vyliečiť”.

Zdroj: srcdn.com

13. Gamora. Ju aj Nebulu vychovával ich adoptívny otec Thanos. A tak z oboch dievčat urobil bojovníčky, ktoré sú obávané po celej galaxii. Kým veľkú časť Nebuly tvoria súčiastky, Gamora má svoje vlastné telo. No takmer vždy keď príde na súboj ich dvoch, vyhráva Gamora vďaka svojej bystrej mysli.

Zdroj: srcdn.com

12. Spider-Man. Peter Parker je len stredoškolák, ale jeho moc nie je zanedbateľná. So zločinom bojoval aj vo svojich “pyžamových” oblekoch, ale vďaka technológii Tonyho Starka sa vyšvihol na vyšší level. Dôležitým faktorom jeho moci je aj zvýšená schopnosť regenerácie, schopnosť liezť po stenách aj pavúči inštinkt.

Zdroj: srcdn.com

11. Iron Man. Ide o základný kameň MCU. Iron Man odštartoval slávu MCU, preto z neho urobili veľmi dôležitú postavu v každom Avengers filme. Najväčším plusom Tonyho Starka je jeho inteligencia. Bez nej by totiž nevznikol ani oblek Iron Mana, kvôli ktorému sa stal hrdinom. Dokáže bojovať aj bez svojich hračiek, no tie mu poskytujú obranu a silu, o akej by inak bežný smrteľník mohol len snívať.

Zdroj: srcdn.com