v ,

Medzi 1 dielom 8. série a 1. dielom 1. série Game of Thrones je nápadná podobnosť. Ktoré detaily vám unikli?

Tieto epizódy sú v podstate ako cez kopirák

Hoci sa všetci tešíme na druhú časť poslednej série, poďme si ešte pripomenúť nápadné podobnosti medzi prvou časťou 8. série a pilotným dielom prvej série.

Zima je tu vs. Zimohrad (1. časť 1. série vs. 1. časť 8. série)

Aj keď 8. séria nám ponúkne celkovo iba 6 častí, táto prvá časť bola povedzme si úprimne na pomery Hier o tróny značne milosrdná (okrem teda rodu Umberov). Dočkali sme sa znovustretnutí, obrovskej armády na zasneženom Severe či odhalenia pokrvnej línie právoplatného dediča trónu. Taktiež pilotný diel bol taký “zoznamovací”, až na ten šokujúci záver. Tak si pripomeňme nostalgicky pilot a zhrňme si podobné znaky medzi týmito epizódami:

Príchod kráľovnej

Zdroj: screenrant.com

Tak ako v pilote prišiel s celým zástupom kráľovskej posádky vtedajší kráľ Robert Baratheon, tak aj Matka drakov prichádza na Zimohrad v sprievode Dotrakov, Druhých synov, armády Nepoškvrnených a dvoch drakov. Dobre, v porovnaní s Robertovou družinou je Daenerysin sprievod oveľa enormnejší a dychberúci. Tak už len vidieť na vlastné oči bájnu bytosť akou je drak musel byť poriadny šok pre severanov. Opakuje sa tu tiež hudobné pozadie scén pod názvom “The King’s Arrival”.

Prvé sekundy 8. série patria chlapcovi, ktorý baží po lepšom výhľade na celú procesiu vojakov, tak ako v prvej časti seriálu s rovnakým dôvodom Bran chodí pozdĺž parapety hradu. V ďalšej scéne si Arya zopakuje svoju scénu z prvého dielu, keď sleduje v procesii The Hound, pričom netušila, že prežil. Príchod kráľovnej sa uzatvára pri zoznámeni so Sansou, kedy Pani Zimohradu privíta Daenerys rovnakými slovami ako Ned Stark Roberta Baratheona: “Zimohrad je tvoj, Vaša výsosť.”

Boží háj

Zdroj: screenrant.com

V Božom háji alebo teda v Godswoode sme svedkami dlhoočakávaného stretnutia Arye a Jona. Toto stretnutie pripomína pilotnú scénu Catelyn a Neda Starka, ktorý sa dozvedá o smrti Jon Arryna a kráľovom putovaní do Zimohradu, aby ho menoval Pobočníkom kráľa. Tak ako Catelyn pripomína Nedovi, tak aj Arya hovorí Jonovi, že vždy si môže vybrať najskôr rodinu až potom kráľovnú.

Rodina a milenci

Zdroj: screenrant.com

8. séria ukázala, že vzťah medzi Daenerys a Jonom sa prehlbuje a hoci oni sami ešte v danom momente netušia o svojom príbuzenskom vzťahu, musíme tiež pripomenúť šokujúci vzťah prvej časti medzi súrodencami Jaimiem a Cersei. Podobnosť môžeme nájsť aj medzi jazdou na drakoch, ktorú absolvuje ako prvú Jon s Daenerys po boku. Tak ako kedysi dávno zobral na svoju prvú jazdu na koňoch svoju novopečenú bojazlivú manželku dotracký Khal Drogo. A ak máme byť úplne presný, tak ako Bran kedysi pozoruje incestný vzťah Jaimiho a Cersei, tak aj Drogon sleduje bozkávanie Jona a Daenerys. Jon však nebude môcť zopakovať Jaimieho manéver a vyhodiť Drogona z okna.

Prerušená scéna v bordeli

Zdroj: screenrant.com

Kedysi bol pánom bordelov Tyrion! Dnes je ním Bronn. V prvej časti sme sledovali prvé stretnutie s trpasličím bratom kráľovnej v bordeli, kde ho vyrušil jeho brat Jaime na žiadosť kráľovnej Cersei. Podobne to bolo aj v prvej časti 8. série s Bronnom, kde ho vyruší príchod majstra Qyburna a taktiež na žiadosť kráľovnej Cersei. Kráľovná má však tentokrát špeciálnu požiadavku.

Špirála Bielych chodcov

Zdroj: screenrant.com

Je zaujímavé, že so špirálou z mŕtvych a zmrzačených častí tiel sa stretávame v pilotnej časti hneď v prvých minútach a premiéra 8. série podobnou scénou končí. V pilote vidíme troch členov Nočnej hliadky, ako narazia na takúto špirálu a taktiež na malé dievča pribité na strom. Minulotýždňová časť nám ukázala mučivú smrť lorda Neda Umbera vo svojom hrade. Ak si dobre spomeniete, aj napriek tomu, že jednému z hliadky sa podarí uniknúť chodcom, prichádza o hlavu ako dezertér rukou Neda Starka.

Krypta v Zimohrade

Zdroj: screenrant.com

Aká by to bola návšteva Zimohradu bez toho, aby sme sa pozreli do podzemnej krypty plnej predkov rodu Starkovcov? Tak ako Robert Baratheon ide hneď po svojom príchode do krypty zapáliť sviečku svojej bývalej láske Lyanne Stark, tak aj Jon Snow sa práve na tomto mieste dozvedá o svojom pôvode. A dozvedá sa to od Sama, pričom stojí pred sochou svojej pravej matky.

Starí priatelia

Zdroj: screenrant.com

Na záver to najlepšie. Koniec prvej časti pilotu Hier o tróny patril medzi prvé šokujúce scény, ktoré na tomto seriáli tak milujeme. Potom ako malý Bran, lezúci po múroch hradu uvidí kráľovnu a jej brata pri milostnom akte, Jaime sa rozhodne vyriešiť zapeklitú situáciu jednoduchým šokujúcim spôsobom – strčí Brana cez okno a ten padá z obrovskej výšky na zem. Tvorcovia si nemohli vybrať lepší spôsob ako ukončiť prvú časť 8. série a to znovustretnutím Brana a Jaimeho, ktorého ani vo sne nenapadlo, že Brana niekedy ešte uvidí. Zato Bran, Jaimieho zrejme videl viackrát než si môže predstaviť.

Zdroj: screenrant.com

 

Latest Updated Microsoft 98-368 PDF Dumps

How to accept the exquisiteness of Wu s bride and foreign students She pleaded at the foot of Dr. He is the 98-368 PDF Dumps dream girl Microsoft 98-368 PDF Dumps of all Meixian women, but he finally chose Xu. She Microsoft 98-368 PDF Dumps believes in him. He confided to her in Mobility and Devices Fundamentals Sanlitun s bar I have been married twice and have a 17 year old daughter. I ordered a banana boat, Yingying MTA 98-368 ordered a flame iceberg. In it, you can draw and play the piano, and you can have the ability to repay these kind but 98-368 PDF Dumps vulgar villagers. In the middle of the sea. A Xiang held the ship s side and looked down at the white spray, which Microsoft 98-368 PDF Dumps had not looked up for a long time.

Of course, this is Microsoft 98-368 PDF Dumps Microsoft 98-368 PDF Dumps also a legend. In fact, he can also know if he is Mobility and Devices Fundamentals stupid. Do MTA 98-368 you know that owing me wine is Microsoft 98-368 PDF Dumps still a consequence What are the consequences You asked Zhang 98-368 PDF Dumps Laoliu to go.

Abandoning the unfamiliar character Microsoft 98-368 PDF Dumps and negating the negative into my daily routine and familiarity, so I am comfortable with it, this time I will not Microsoft 98-368 PDF Dumps be as angry as you are. Niu Sanjin cousin was photographed on the spot, and the heart stopped beating on the MTA 98-368 way to the hospital. The village is Mobility and Devices Fundamentals replaced by another person 98-368 PDF Dumps who is completely different from you. She still had the work to do, and 98-368 PDF Dumps even if her eyes were Microsoft 98-368 PDF Dumps so red and swollen, she had to finish it. It seemed that Shi Tiandong was slow to her. How innocent is time. How huge the space is.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Iron Man povedal, že posledných 8 minút z Endgame, je to najlepšie čo v MCU uvidíme!

5 najlepších momentov s úžasnou Black Widow v akcii!