v ,

Je had Nagini Voldemortova matka? Šialená teória vás dostane do kolien!

Zdroj: screenrant,com

S veľkými filmovými sériami prichádza množstvo fanúšikovských teórii o príbehoch, ktoré sa odohrávajú v pozadí danej série či takých, ktorými bude séria vrcholiť. Tak je to aj s čarovným svetom J. K. Rowlingovej.

Potom ako v roku 2017 dorazila do kín nová séria opisujúca udalosti pred filmami o Harry Potterovi, fanúšikovia sa začali tešiť z toho, že môžu očakávať dokreslenie celého príbehu o temnom pánovi.

https://giphy.com/gifs/harry-potter-voldemort-avada-kedavra-JAbAmpu1TshlS
Zdroj: giphy.com

Ako každý fanúšik Harryho Pottera, iste viete, že Nagini bol had, ktorý vždy verne stál po boku Voldemorta.

Pozrime sa na 5 dôvodov, ktoré môžu podporiť túto teóriu.

1.Merope Gaunt

Zdroj: .pottermore.com

Voldermort aka Tom Riddle sa narodil 31.12.1926. Merope mala ťažké detstvo, počas ktorého trpela pod drobnohľadom svojho otca posadnutého čistou krvou čarodejníkov a rovnako terorizujúceho brata. Jej únik predstavoval Tom Riddle – mukel, ktorému zrejme doslova “učarovala”. Keď však kúzlo odstránila, Tom sa rýchlo stratil z jej života a ona porodila syna menom Tom Marvolo Riddle v Wool’s Orphanage, kde ho neskôr našiel Dumbledore. Údajne však krátko po pôrode zomiera.

2.Circus Arcanus

Zdroj: elitedaily.com

Fantastické zvieratá nám predstavili cirkus Arcanus už v traileri na Grindelwaldove zločiny. Už z plagáte, ktorý sa objavil v tomto traileri je zrejmé, že cirkus sa 13. decembra 1926 presúval do Európy na obrovské turné. Hlavnou atrakciou mala byť žena, ktorá sa vedela premeniť na hada. Áno, je to Nagini. Avšak ešte v čase, kedy svoje premeny vedela ovládať a nebola natrvalo uväznená v hadej podobe. Fanúšikovia našli spojenie medzi ňou a Voldemortovou matkou v šiestej časti Harryho Pottera – Polovičný princ. V tejto časti Dumbledore ukazuje Harrymu prvú spomienku na Toma Ridllea. Poukazujú hlavne na rozhovor Dumbledorea s pani Coleovou, ktorá poznamená, že očakávali jeho (Tomovu) matku, či ho navštívi z cirkusu.

3. Oddelenie od hada

https://giphy.com/gifs/orlando-brown-p987WpBZrQoXC
Zdroj: giphy.com

Iná teória hovorí, že Nagini žena a Nagini had nie sú to isté. Boli rozdelení. A možno toto rozdelenie urobil práve Mlok Scamander z Fantastických zvierat. Podarilo sa Scamandérovi odstrániť kliatbu maledictus? Zostala by teda žena, ktorá mohla porodiť Toma Riddlea a zabijacký had aka spoločník Voldemorta?

4. Credence Barebone a Queenie Goldstein

Fantastické zvieratá nám ponúkli alternatívu pozadia kto sú rodičia Voldemorta. Bol tam náznak toho, že práve Credence Barebone je jeho otec. Táto myšlienka stojí hlavne na tom, že Credence evidentne nie je iba obyčajný mukel. Ďalšia teória hovorí, že matkou je Queenie Goldstein. Iste, Queenie prešla ohňom, aby sa pripojila ku Grindelwaldovi, avšak ako spojime osud Queenie s osudom Marope?

5. Materinská láska

https://giphy.com/gifs/trailer-fantastic-beasts-the-crimes-of-grindelwald-8cVPSVoruzgA5fqSCy
Zdroj: giphy.com

Ak by bola skutočne Nagini Voldemortovou matkou, ukazuje to naozaj premyslene zmätený vzťah medzi matkou a synom. Pripomeňme si štvrtý diel o Harry Potterovi – Ohnivá čaša, v ktorej sa na konci odohrá zrodenie temného pána. Voldemort nadobúda skutočnú podobu vďaka Červotočovi. Jeho znovuzrodenie je umožnené aj vďaka Nagini, ktorej jed pije (ako materské mlieko).

Tak čo, je táto teória možná? Isté je len to, ako skončil osud Nagini…

https://giphy.com/gifs/rY1nzT6NpjdVC
Zdroj: giphy.com

Zdroj: watchmojo.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 celebrít, o ktorých som absolútne netušil koľko majú detí

5 filmov ktoré sme si obľúbili vďaka psím hrdinom