v ,

HRA O TRÓNY: 8 najdôležitejších epizód, ktoré musíš pozrieť pred 8 sériou!

Kým si tieto epizódy nepozrieš, 8. sériu nepochopíš

Zdroj: ign.com

Od finálnej série nás delí už len pár dní a keďže sme na ňu čakali dlhé dva roky, je dobré si pripomenúť o čo všetko ide v tomto veľkolepom seriály z dielne HBO. Pokiaľ si myslíte, že maratón siedmich sérií už nestíhate, tu je pre vás osem dôležitých epizód, ktoré jednoducho musíte vidieť pred začiatkom poslednej série.

Keďže sa to v Hrách o tróny za sedem sezón stalo naozaj mnoho, možno sa vám bude zdať, že sme vynechali niektoré pamätné epizódy. Tieto epizódy sú šokujúce (smrť lorda Starka), sú nervydrásajúce (súbor Hory s Oberynom) a sú aj uspokojujúce (Purpurová svadba), avšak nie sú tak nevyhnutne dôležité pre hlavnú dejovú líniu. Namiesto toho sme vybrali epizódy, ktoré zahŕňajú dôležité informácie, zápletky, sprisahania, zrady či momenty, ktoré ovplyvnia ďalší vývoj. Tak sa pohodlne usaďte a poďme na to.

Mattie Ross GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: giphy.com

WINTER IS COMING /séria 1, epizóda1/

Zdroj: screenrant.com

Pilotná epizóda. Toľko nostalgie na jednom mieste. Všetci Starkovci pokope a my si myslíme, že toto je začiatok. No začiatok príbehu sa odohral oveľa skôr, avšak to sa dozvieme o niekoľko sezón neskôr. V prvej epizóde sa dozvedáme kto je kto. Kto stojí proti komu. A kto chce približne čo. Kráľ Robert Baratheon prichádza na Zimohrad, tak ako na konci siedmej série Daenerys.

Obľubujeme si Neda Starka a jeho rodinu. Smejeme sa na opitom Tyrionovi a znechucuje nás vzťah kráľovnej a jej brata dvojčaťa. Spoznávame Sansu, ktorá si robí zálusk na princa či Aryu, ktorá kašle na to, ako byť dámou. A stretávame sa tiež s Jonom Snowom. Bastardom, ktorý sa môže snažiť akokoľvek aj tak v ňom lady Zimohradu Catelyn Starková vidí najväčšiu manželovu zradu. Predstavenie hlavných postáv okolo ktorých sa bude točiť hlavný príbeh určite stojí za to.

FIRE AND BLOOD /séria 1, epizóda 10/

Zdroj: screenrant.com

Záver prvej série patril rodu Targaryen. Avšak nie podľa predstáv Viserysa Targaryena. Ten svoju zlatú korunu už dávno dostal. Epizóda s názvom Oheň a krv prichádza po šokujúcej smrti Neda Starka a prináša nám jeden veľmi dôležitý aspekt v celom príbehu o Železnom tróne. Vlasne sú to tri dôležité aspekty – draky. V tomto bode sa fantasy stránka seriálu len začína rozbiehať.

THE RAINS OF CASTAMERE /séria 3, epizóda 9/

Zdroj: screenrant.com

Tak na túto epizódu sa nedá zabudnúť. Avšak je dobré si ju pripomenúť. Veľmi známa časť, ktorú všetci poznáme hlavne pod názvom The Red Wedding (Červená svadba). Drvivá porážka rodu Starkovcov. Epizóda však nie je len o nich. Je aj o Deanerys a jej rozširujúcej sa armáde. O Branovi, ktorý zisťuje aké veľké môžu byť jeho schopnosti. Je o Jonovi, ktorý je po boku Ygritte a Tormunda. Táto brutálna a krvavá časť jednoducho musí byť súčasťou tohto zoznamu.

THE CHILDREN /séria 4, epizóda 10/

Zdroj: pastemagazine.com

Štvrtá séria bola veľmi dôležitá. Konečne sme sa dočkali Joffreyho smrti. Prešli sme s Tyrionom súd a veľkú zradu zo strany Shae. Pomstili sme sa za smrť lorda veliteľa Mormonta. Sledovali sme súboj Hory a princa Oberyna. A boli sme svedkami obrany veľkého múru pred divokými pod velením Jona Snowa. Pre tento zoznam je však najdôležitejšia posledná časť tejto série. V tejto časti sa rozlúčime s niekoľkými obľúbenými postavami. Ale dôjde aj na Tyrionovu pomstu. Kráľ divokých je porazený. Ygritte je mŕtva. Cersei za pomoci svojho majstra Qyburn stvorí monštrum. Daenerys nezvláda divokosť svojich detí – drakov. A Bran sa dostáva k Trojokej vrane, aby sa učil. Nabitá časť.

THE DOOR /séria 6, epizóda 5/

Zdroj: mashable.com

Pre mnohých jedna z najemotívnejších častí vôbec. Príbeh o Hodorovi a jeho zákulisie, ktoré odhalí spojenie s Branom šokovalo nejedného z nás. Táto epozóda nám však ukázala o mnoho viac. Aryino prvé vzopretie sa svojmu učiteľovi, zrod Bielych chodcov, nárokovanie si na trón Železných ostrovov, odhalenie Jorahovej choroby či stretnutie Brana a Nočného kráľa.

BATTLE OF THE BASTARDS /séria 6, epizóda 9/

Zdroj: vox.com

Bitka bastardov o Zimohrad. Starkov bastard vs. Boltonov bastard. Jon dokáže nemožné. Divoký budú bojovať po jeho boku. Sansa ukáže, že už nie je to naivné dievčatko s veľkými snami. Bez Jonovho vedomia privolá na pomoc rytierov z Údolia. Bolton má okrem silného vojska ešte v zálohe najmladšieho Starka, na ktorého sme – úprimne – zabudli kdesi uprostred tretej série. Túto epizódu nezaradzujeme do tohto zoznamu iba pre skvelú bojovú časť, ale aj preto aby sme si pripomenuli vývoj jednotlivých postáv, hlavne Starkov.

WINDS OF WINTER /séria 6, epizóda 10/

Zdroj: screenrant.com

Ďalšia epizóda zo šiestej série. Hneď po Bitke Bastardov na severe, sa pozrieme na juh do Kráľovského prístaviska. Dozvieme sa ako ďaleko je schopná Cersei zájsť. A je to teda dosť ďaleko. Myslíme na Baelove septum a Cerseiinu pomstu pre Najvyššieho vrabca za potupnú cestu mestom. Do pomsty sa jej podarí zahrnúť takmer všetkých členov rodu Tyrell. Táto pomsta však bude stáť Cersei veľkú obeť, keď Tommen nezvládne spracovať udalosti a s nimi spojenú smrť jeho kráľovnej Margaery, a vyskočí z okna svojej izby. Cersei tak prichádza o posledné svoje dieťa, avšak otvorí jej to cestu na to, po čom túžila už veľmi dlho – železný trón. Okrem tohto nám epizóda prináša ďalšie zvraty – Sam prichádza do Kráľovského pristaviska učiť sa za majstra, Danerys konečne mieri do Západozemia, Arya sa vracia domov a začína naplno škrtať zo svojho zoznamu a najväčšie prekvapenie – odhalíme pravdu o pôvode Jona Snowa.

DRAGON AND THE WOLF /séria 7, epizóda 7/

Zdroj: screenrant.com

Nakoniec je potrebné pozrieť sa, kde sme našich hrdinov zanechali. Veľké stretnutie kráľov, aby dočasné prímerie zjednotilo všetkých nepriateľov proti tomu najväčšiemu na severe. Koniec Malíčka, ktorému nepomohli ani prosby na kolenách. Rozkol medzi Jaimem a Cersei či spojenie Jona a Daenerys. A samozrejme to najlepšie na koniec – Nočný kráľ sa so svojou armádou mŕtvych, bielymi chodcami a drakom dostáva za múr a mieri konečne na juh.

Ktoré epizódy tohto epického seriálu sa vám páčili najviac?

Zdroj: screenrant.com

Cisco 642-883 Preparation Materials : Deploying Cisco Service Provider Network Routing (SPROUTE)

Shuji Jishi is not an official and 642-883 Preparation Materials is an intern student in the Imperial Academy.In addition to allocating a small amount of subsidy to the two silver meals each year, there is no salary at all. As soon as he asked for his book price, he could not CCNP Service Provider 642-883 help but feel happy Deploying Cisco Service Provider Network Routing (SPROUTE) and worried. When dare to imitate Cisco 642-883 Preparation Materials imperial regulations, absurdly claim Cisco 642-883 Preparation Materials explicit, but also really no account of the place, only by the posterity of ridiculling criticism, not Cisco 642-883 Preparation Materials to take too. Whenever Cisco 642-883 Preparation Materials a guest to have the government, the first person to see is Zhou Sheng.Zhou will let you wait in the concierge for a while, he went in and then ran back, mouth while 642-883 Preparation Materials cried, adults please God miles, busy while leading the way.

The embarrassing thing is his son. Mingzhe couldn t speak for a while and sat quietly at the table to eat. Everything in our past CCNP Service Provider 642-883 is so mad and self inflated that it seems so pitiful. Your long term waiting has 642-883 Preparation Materials paid off like Cisco 642-883 Preparation Materials Niu Wenhai. Thirty years later, the Deploying Cisco Service Provider Network Routing (SPROUTE) Cisco 642-883 Preparation Materials white stone met a woman with a milf at a banquet. Then you can imagine that I and Liu Hejiang Cisco 642-883 Preparation Materials are sitting http://www.examscert.com/642-883.html in the cockpit like a needle felt.

What do you want him to say He said 642-883 Preparation Materials that you regarded me as a prostitute, and you Deploying Cisco Service Provider Network Routing (SPROUTE) should be a prostitute for this female boss. There Cisco 642-883 Preparation Materials were also new Cisco 642-883 Preparation Materials major discoveries only saying that everyone has an uncanny Bible Cisco 642-883 Preparation Materials says that he is half right in fact, , People under common control also share a easy to Cisco 642-883 Preparation Materials read, this is the Book of Changes. He will always cherish the best memory of Ruijuan, and will be content with it.Now, repeating the old story again, I feel relieved that I CCNP Service Provider 642-883 entrusted Ocarina to Jiacheng, and that he received only the beautiful memory 642-883 Preparation Materials of Ocarina that portrayed on the canvas as if it were right Ruijuan the same.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 najlepších a 5 najhorších scén z Pána Prsteňov

3 fantasy knihy od ktorých sa neodtrhnete