v ,

Hodnotienie filmov z MCU. Od toho najhoršieho po ten najlepší!

Aj v sérii MCU nájdeme pár slabších filmov.

Zdroj: gq.com

Vieme, že filmy z tejto série patria medzi vaše srdcovky a v žiadnom prípade nechcem ani jeden z týchto filmov znevažiť. Len chceme poukazať na detaily, ktoré v niektorých filmoch tvorcom tejto série moc nevyšli.

Zdroj: movieweb.com

Neuveriteľný Hulk (je neuveriteľne, ako to dokázali pokaziť!) – 3/10

Hulk vždy patril medzi vrcholné výtvory Stana Leeho. Jeho filmové spracovania na tom bohužiaľ niesu rovnako. Už prvý film s Ericom Banom bol len taký výstrel na slepo. Druhej časti sa chopil Ed Norton. Schopný herec, ktorý sa však so spoločnosťou Marvel nepohodol a tak vyzeral aj jeho herecký výkon. V konečnom dôsledku sme dostali blbú zlátaninu bez humoru s otrepanou akčnou scénou proti záporákovi na konci. Hulk by tento film určite rozstrieskal, ak by mohol.

Strážcovia Galaxie 2 (sklamanie!) – 3.5/10

Baby Groot je naozaj roztomilý, ale aby film, ako celok stál iba na tom? Zápletka so Star Lordovým otcom brutálne nezaujímavá, už ani tie Draxove vtipy za veľa nestáli. Viac ma zaujalo aj Stalloneho cameo. Silné emócie priniesla až smrť obľúbenej “Marry Poppins.” Brutálny sklz oproti skvelej jedničke. Som fanúšik MCU, ale toto je krutá pravda.

Iron Man 2 (a pritom to mohlo byť super!) – 4/10

Prvá časť Iron Mana nás ohromila. Svojou originalitou, nekonvenčným hlavným hrdinom a skvelým herectvom Roberta Downeyho Jr. Logicky sme v druhej časti čakali ešte viac skvelého humoru, nabitých scén a skvelých záporákov. Nestalo sa tak. Tvorcovia sa snažili no z tak ľahkovážne spracovaného deja sa nedalo urobiť solídne pokračovanie. Bohužiaľ Iron Man to na druhý pokus dosť pokašľal, aj ked samotný Tony Stark s tým nemá nič spoločné.

Doctor Strange (mierne sklamanie) – 5/10

Napriek skvelému vtipu s Eminemom a výbornému obsadeniu tento superhrdinský film zaostáva za megahitmi ako Captain Amerika, Thor či Iron Man. Dej sa snaží navnadiť tú právu fantasy atmosféru, ale okrem ako tak dobrého záporáka nemá čo ponuknúť. Navyše postava Doctora Strangea je spočiatku nesympatická. Je to arogantný blb, ktorému sa karma pomstila. Ako mu potom máme fandiť? Bohužiaľ, Doctor nedisponuje Iron Manovou charizmou, aby sme mu tú aroganciu prepáčili. Nakoniec tento film zapadol do priemeru, aj keď sa v konečnom dôsledku ukázal ako dôležitý prvok celku.

Ant-Man (čakali sme viac) – 5,5/10

Veľmi dobrý humor, fajn obsadenie zakomponované do veľmi plytkého a čitateľného deja. V podstate už v prvej polhodinke ste vedeli ako to skonči. Na druhej strane to zachránili pekné efekty a vtipné scénky, bohužiaľ nám to lacný dej nevynahradilo.

Captain Amerika: Prvý Avenger (nič extra) – 5,8/10

Ako plus musim povedať, že film ubehol ako voda. Obsadenie bolo dobré a aj ten dej bol slušný, na to, že samotny prerod z bojazlivého chlapca v superhrdinu bol dokonale odfláknutý. Navyše prostredie druhej svetovej vojny nieje až takým lákadlom pre divákov, ako si tvorcovia mysleli. Vďaka Bohu Capa presunuli o 70 rokov, kde to už malo poriadne grády!

Thor: Temný svet (bolo to slabé, čakali sme viac) – 6/10

Thor patrí k najobľúbenejším hrdinom. Asi preto sa tvorcovia druhej časti vykašlali na poriadnu dejovu liniu a namiesto nejakej poriadnej zápletky tam vhodili bezcenného záporáka, ktorého by Thor strieskal ako nič. No bohužiaľ sa to ťahalo celé dve hodiny kým k tomu došlo. Filmu naopak vládol skvelý Loki, ktorý vždy vie pobaviť.

Black Panther (bolo to cool) – 6,5/10

Najviac sme si užívali to prostredie. Pretože dej ponúkol len to čo sme už mnohokrát videli v iných filmoch. Komiksová predloha zrejme nemá až takú kvalitu a tak film vynika len dobrým obsadením, hudbou a samozrejme vizuálom. Ale niekedy aj to stačí na pohodový filmový zážitok.

Captain Marvel (bolo to veľmi pohodové) – 7/10

Marvel vie ako veci naplánovať. Ak by tento film prišiel v dobe, keď sme o Thanosovi v podstate nič nepočuli, zrejme by nemal také zisky. Teraz berieme Captain Marvel ako jednu z posledných možnosti na záchranu vesmíru a tak je jasné, že celý svet bol zvedavý na jej príbeh. Chválime výber herečky. Brie Larson je mila, pekná, sympatická skrátka dokonalá superhrdinka. Samuel L. Jackson ako Nick Fury opäť predviedol, prečo patrí medzi hereckú elitu. Mačka bola samozrejme top! K tomu veľmi dobre spracovaný dej, ktorý po častiach odhaľoval, kto je vlastne záporák a kto je naopak kladný hrdina. Chýbala nám len znalosť jej moci. Doteraz z filmu nevieme, čo može, čo dokáže a čo naopak nedokáže Captain Marvel, ale snáď nám to všetko objasní film Endgame.

Captain Amerika: Zimný vojak (nadupané!) – 7,5/10

Cap sa posunul o 70 rokov a to nielen v deji, ale aj čo sa týka kvality. Výborné súboje. mrazivé momenty s Winter Soldierom, výborný vizuál a skvelé efekty. Samozrejme chceli by sme, aby mal dej širší aspekt a viac sa venoval Capovi a jeho kamošovi, no tie dve hodinky na to popri súbojoch nestačili, čo je normálne.

Iron Man (výborný začiatok) – 8/10

Čo k tomu dodať. Vychádzajúca hviezda Robert Downey ako jeden z najuznávanejších hrdinov svetovej kinematografie, podľa dokonalého komiksu legendárneho Stana Leeho. Pokaziť to mohol len režisér, lenže aj ten odviedol kus skvelej práce! Je to proste skvelý film.

Avengers (skvelý začiatok série) – 8,5/10

Zoskupenie najmocnejších superhrdinov v boji o New York. Film výborne balancuje medzi humorom a akciou a prakticky nikdy nenudí. V podstate ak nevidíme nejakú epickú bitku, počujeme skvelý vtip a tak to má v podobne ladenom filme vyzerať. Navyše Loki ako záporák bol nadčasový.

Captain Amerika: Občianska vojna (výborne spracovaný dej) – 9/10

Dvaja lídri Avengers proti sebe! Kým Cap chce ochrániť svojho priateľa, Tony Stark chce svoju pomstu! Tak si na pomoc zavolá, chlapca, ktorý lozí po stenách a ktorého uhryzol pavúk. Že vám to niečo hovorí? Áno v tomto filme sa nový predstaviteľ Spider-Mana dočkal svojho debutu na plátne a išlo mu to veľmi dobre. Svojho debutu sa tiež dočkal dnes už známy Black Panther, ktorý predviedol pár skvelých bojových kúskov. Avengers sa rozdelili na dva tábory, ako to nakoniec dopadne?

Avengers: Infinity War – (nervy drásajúci film!) – 9,5/10

Thanos sa konečne dostáva k moci a môže tak zrealizovať svoj plán. V tom mu musia zábraniť Avengeri, ktorí sú obohatení o pár nových superhrdinov a hlavne Strážcov Galaxie. Nech sa všemožne snažia, Thanos nakoniec tými prstami luskne a svet ako ho poznáme sa navždy zmení. Toto môže prevýšiť len ďalší, ešte viac nervy drásajúci film, ktorý uvidíme o pár dní.

Ktoré filmy z tejto série sa ti páčili najviac a ktoré naopak najmenej?

 

 

 

 

 

Money Back Guarantee Oracle 1Z0-432 Question Description with PDF and VCE Engine

Xiao Yan naturally bought all kinds of clothes he liked, bought gold necklaces, gold Oracle 1Z0-432 Question Description rings, gold bracelets, and bought high end handbags and cosmetics. Changsheng sat in the last car. The next morning, after the meal was done, Yu Xiao said that she would send it. Fortunately, the snow has been in the past few days, making their ignition not immediately effective. He then went to his mother, called to take the bag and opened the zipper Moutai, cloud smoke Oracle 1Z0-432 Question Description Exactly, the Oracle Specialist 1Z0-432 smoke on my Oracle Real Application Clusters 12c Essentials body is exhausted, but this is the charcoal in the snow 1Z0-432 Question Description Shang Tianxi looked out and took Oracle 1Z0-432 Question Description the cigarette out of the bag. Let you first

Zhang Oracle 1Z0-432 Question Description Haoran is happy Well Take you Oracle Specialist 1Z0-432 Question Description there Do you dare to go Where Go to Li Lao stick Ah That The potato and the Oracle Real Application Clusters 12c Essentials old five are squatting and 1Z0-432 Question Description burying, but at least they are like individuals. Hao Tuyu Oracle Specialist 1Z0-432 took off Oracle 1Z0-432 Question Description his Oracle 1Z0-432 Question Description shoes again and sat down in the donkey.

It is said that someone has seen his big brother s style 1Z0-432 Question Description in the farmer s market next to the city s education college. This is a sports version of the yellow old shoes, although the pair of Converse white sneakers under the feet is slightly ordinary, but the Oracle Specialist 1Z0-432 clothes are really extraordinary a green and green kappa sweatpants plus a pink and pink kappa sports top Inside the pink sports top, it is a kappa sports t shirt that is yellower than the yellow horse It is said that red and green are perfect match, but who has seen the combination of red, http://www.testkingdump.com yellow and green Huang old broken shoes seem to understand the principle of traffic lights red, yellow, green three colors are the most easily distinguishable colors, the most Oracle 1Z0-432 Question Description conspicuous. You just don t want to help, right How can I not help you when you are busy I said, your business is my Oracle 1Z0-432 Question Description business. At least he followed more than 20 people, each with a lever or angle steel, and the old river and lake Liu Haizhu, of course, can feel their murderousness. Zhou Meng is as beautiful as Oracle Real Application Clusters 12c Essentials ever, with a big pocket in her hand.

Zanechajte komentár
  1. Lukas tlieskam ti! Hotovy “kritik” z teba 😀 Ubohe clanky s este ubohejsimi, nazvime to “uvahami”. Fanusik MCU evidentne nie si. Skus sa najst v inej teme 😉 Z fleku zrecenzujem MCU objektivnejsie nez ty. Hlavne prosim ta prestan recenzovat!!!!!!Absolutne na to nemas!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 fantasy knihy od ktorých sa neodtrhnete