v , , , , ,

16 skvelých hercov, ktorí nikdy nemali žiadne hodiny herectva! Tieto herecké hviezdy sú skvelými hercami aj bez zbytočnej školy!

Nie všetci herci, ktorých dnes zbožňuje celučký svet, majú za sebou herecké vzdelanie na niektorej prestížnej univerzite. Napríklad taká Charlize Theron chcela byť sprvu baletkou, no filmová rola jej bola ponúknutá úplne náhodne, keď ju tí správni ľudia videli pri náhodnej hádke v banke. Joaquin Phoenix sa dostal ku svojej kariére po predstaveniach na ulici, ktorými chcel zarobiť peniaz pre svoju rodinu.

Podobných príbehov šťastia a správneho načasovanie je však omnoho viac. Dnes sa pozrieme na niekoľko obľúbených mien svetovej kinematografie, ktoré nepotrebovali žiadne usmernenia profesorov, aby sa dostali na vrchol.

1. Tom Cruise

Zdroj: files.brightside.me

Tom odmalička miloval filmy, dokonca hral v divadle a práve tam si uvedomil, že chce byť hercom. Odišiel za svojim snom do New Yorku a o 6 mesiacov neskôr sa objavil vo filme Taps. Už v roku 1990 sa z neho stal jeden z najlepšie platených hercov, no nikdy nedovolil bohatstvu, aby mu prerástlo cez hlavu.

2. Jim Carrey

Zdroj: files.brightside.me

Jim počas dospievania býval s rodinou v prívese a už odvtedy sníval, že raz bude úspešný. V šestnástich rokoch odišiel zo školy, aby finančne pomohol svoje rodine a časom sa začal uchádzať o prvé menšie role. Preraziť sa mu podarilo po získaní úlohy v televíznej show In Living Color. Odvtedy jeho meno pozná celý svet a dokonca bez toho, by niekedy utratil čo i len cent za profesionálne herecké vzdelanie.

3. Meg Ryan

Zdroj: files.brightside.me

Meg sa k prvým kastingom dostala v dobe, keď študovala žurnalistiku. Sprvu prišli ponuky na reklamy od spoločností ako Burger King alebo AIM Toothpaste, no keď o ňu prejavili záujem vo väčších projektoch, ukončila školu o semester skôr a naplno sa začala venovať novému zameraniu.

4. Cameron Diaz

Zdroj: files.brightside.me

Celé to začalo oslovením slávneho fotografa, ktorý si od nej pýtal meno jej agenta. Cameron v tej dobe ale žiadneho nemala, a tak jej Jeff Dunas dal svoju vizitku so slovami, aby sa mu ozvala, až si nejakého získa. Stala sa modelkou pre spoločnosť Elite a následne ju obsadili do menších filmových rolí. O štyri roky neskôr dostala svoju osudovú ponuku vo filme Maska.