v , , ,

15 najnenávidenejších postáv zo sveta Harryho Pottera, ktoré by sme najradšej zakopali pod čiernu zem!

Na tieto postavy by sme naozaj použili zakázané kúzla!

Čarodejnícku sériu o mladom kúzelníkovi Harrym Potterovi pozná snáď celý svet. Jeho fantastické dobrodružstvá po prvé uzreli svetlo sveta už v roku 1997, kedy dnes už svetoznáma spisovateľka J. K. Rowling vydala prvý diel série, Harry Potter a Kameň mudrcov. Aj napriek začiatočnej kritike, ktorá knihu zaradila primárne medzi detskú literatúru, sa Harrymu podarilo preraziť do sveta dospelých čitateľov a získať si tak obrovskú priazeň všetkých vekových kategórií.

Podľa knižnej predlohy o niekoľko rokov neskôr vznikla aj séria ôsmych filmov, ktoré sa do dnešného dňa tešia veľkej popularite. V hlavnej úlohe sa nám predstavili vtedy ešte len začínajúce hviezdy Daniel Radcliffe ako Harry Potter, Emma Watson ako Hermiona Grangerová, Rupert Grint ako Ron Weasley, či Tom Felton ako Draco Malfoy.

Čitatelia a diváci boli zoznámení s naozaj veľkým množstvom postáv, každý si našiel svojho favorita a určite aj postavu, ktorú s láskou nenávidel. Mnohým mysľou prebehnú mená ako Lord Voldemort, Bellatrix Lestrange, alebo profesor Severus Snape. Najznámejší záporáci tejto série, ktorí však aj napriek všetkému skrývajú v sebe toho oveľa viac, ako len čisté zlo. Nehovorím, že si svojich sympatizantov nenájdu, no je oveľa jednoduchšie ich nenávidieť. Hoci profesor Snape by asi mal patriť do svojej samostatnej kategórie. Však fanúšikovia vedia prečo.

Poďme sa teraz teda pozrieť na 15 najnenávidenejších postáv, ktoré, okrem už menovanej trojice, prispeli k trápeniu našich obľúbených postáv.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 neskutočne otravných klišé momentov vo filmoch, ktoré zduše neznášame, no musíme ich akceptovať!

10 najkrajších herečiek súčasnosti. Ktorá kráska získala prvé miesto za rok 2019?