v , , , , ,

10 malých či väčších chybičiek, ktoré sme si nevšimli v poslednej časti zo série Harry Potter! Toto všetko nám skutočne uniklo!

1. Slávne zoznámenie medzi Lily a Jamesom

Zdroj: lilypad.fandom.com

Keď v mysľomyse Harry skúmal Snapeove spomienky, uvidel svoju nebohú matku Lily, po ktorej Snape od detstva túžil. Scéna, keď sa začala triediaca ceremónia, na základe ktorej triediaci klobúk určil každému danú fakulty, bola malá Lily zaradená do Chrabromilu. Avšak vám možno uniklo, že Sirius Black (napravo) a James Potter (naľavo) už na sebe mali oblečenú chrabromilskú uniformu. Ako to vlastne stihli, keď rovnako ako Lily aj oni sa ako prváci zúčastnili na triedení do fakúlt a nedáva absolútne žiadny zmysel, aby už mali chrabromilské uniformy.

2. Rokfortská chodba sa dramaticky zmenila

Zdroj: sk.pinterest.com

V priebehu série o HP sme mnohokrát mali možnosť vidieť vchod do veľkej siene. Je pred ňou chodba, ktorá vedie ku schodom meniacim smer či iným chodbám, na ktorých sme mohli vidieť Umbridgeovej nové nariadenia pre rokfortských študentov. Skrátka plno chodieb, kde sa mohli študenti veľa krát stratiť. Avšak vo finálnej časti sme mohli vidieť, že z veľkej siene putujú herci rovno na Rokfortské nádvorie. Ako je to možné? Kam zmizli všetky chodby?

3. Zlé proroctvo vo veľkolepej scéne o Snapeovom (tajnom) živote

Zdroj: harrypotter.fandom.com

Pravdepodobne jedna z najväčších chýb vo veľkolepej scéne, kedy Harry pomocou mysľomyse odhaľuje celý Snapeov príbeh, je spomienka na proroctvo profesorky Trelawneyovej:,,…a sluha sa opäť pripojí k svojmu pánovi…” Toto proroctvo bolo spomenuté v 3.časti ohľadom Petra Pettigrewa o jeho návrate, nie o malom chlapcovi menom Harry. Ako sa preboha mohli takto veľmi tvorcovia zmýliť a do spomienky dosadiť zlé proroctvo?!