v , , ,

5 preceňovaných a 5 podceňovaných sci-fi filmov. Ktoré slávne scifi filmy patria do ktorej kategórie?

Ktoré snímky z budúcnosti neboli v skutočnosti až tak dobré a ktoré by si zaslúžili viac pozornosti?

Science fiction bol stále žáner, ktorý dokázal divákov ohúriť. Ide v ňom totiž o fantáziu, ktorá by sa pokojne mohla stať realitou. Je to zároveň aj žáner, ktorý sa dá preskúmať a podať na niekoľko rozličných spôsobov. Na výber máme sci-fi plné galaktickej akcie, trocha pokojnejšie a nútiace nás veľa uvažovať a potom také, ktoré dokonale skĺbia oba tieto aspekty a ešte omnoho viac.

Za posledných devätnásť rokov nám bol poskytnutý naozaj široký výber filmov s touto tematikou, niektoré predčili svoju dobu a iné možno iba potichu zapadli do radu medzi ostatné. Medzi moderné a prelomové filmy by sa dali zaradiť napríklad Children of Men alebo District 9. 

Presne ako všade, aj tu sa nájdu filmy, ktoré sa nikdy nedočkali uznania, aké si v skutočnosti zaslúžili a potom aj také, o ktorých sa hovorí stále dookola, pričom si to však možno natoľko ani nezaslúžia. Poďme sa teraz teda pozrieť na 10 sci-fi filmov, ktoré neprávom zapadli prachom a ktoré sa na výslnie dostali z trocha nepochopiteľných dôvodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pracovníci služiab vám vyrozprávajú svoje najpodivnejšie príhody z práce. Človek by neveril, že takí ľudia naozaj existujú!

10 postáv, ktoré by sme chceli vidieť vo filme Avengers 5. Ako by asi mal vyzerať novo zložený tím snov Avengers?