v , , ,

5 postáv zo seriálu Game of Thrones, ktoré mali prežiť a 5 postáv, ktoré mali zomrieť! Ktoré postavy patria do ktorej kategórie?!

Game of Thornes nás neraz presvedčilo o tom, že žiadna postava nie je v bezpečí. Seriál svojich fanúšikov nechal v šoku, keď ich obľúbené postavy neprežili, ale ich aj veľmi potešil, keď najväčší antagonisti skonali. Ku koncu seriálu sme s napätím čakali, kto napokon prežije. Smrť niektorých postáv bola však úplne zbytočná. Niektoré postavy, na druhú stranu, by sme radšej videli mŕtve.

1. Khal Drogo mal prežiť

Zdroj: screenrant.com

Hoci bol Drogo nebojácny bojovník, ktorý viedol najobávanejšiu armádu, jeho skorý odchod prekvapil nejedného fanúšika. Zomiera ešte v prvej sérii na infekciu z reznej rany. Zatiaľ čo Drogova smrť poslala Daenerys na jej vlastnú cestu k moci, príbeh mohol pokračovať oveľa zaujímavejším spôsobom. Aj keď sa milovali, Drogo nebol dobrým manželom. Možno by bolo lepšie, ak by Daenerys opustila Droga, ktorý by následkom toho neskôr pre ňu predstavoval hrozbu.

2. Bronn mal zomrieť

Zdroj: screenrant.com

Bronn bol oportunistický žoldnier, ktorý sa nebál zašpiniť si ruky, len aby získal peniaze. Vybudoval si aj priateľstvo s Tyrionom. Časom už však bolo jasné, že tvorcom dochádzali nápady. Popravde, jeho rola bola vo finálnej sérii úplne nezmyselná. Keby sa rozhodli Bronna zabiť počas útoku na lúpežnícku družinu, pre jeho postavu by to predstavovalo vhodný odchod zo seriálu.

3. Doran Martell mal prežiť

Zdroj: screenrant.com

Na začiatku piatej série nám predstavili vedľajšiu dejovú líniu z Dorne, úplne novej lokality. No aj napriek tomu príbeh princa Dorana pokazili, a na začiatku šiestej série ho rýchlo zabili. Doran však pre zápletku problém nepredstavoval, práve naopak, mal v sebe najväčší potenciál. V knihách sa Doran javí ako neaktívny vodca, len aby odhalil, že má v hre svoju vlastnú stratégiu. Ak by sa týmto tvorcovia riadili, Doran mohol byť medzi fanúšikmi obľúbený.

4. Brienne z Tarthu mala zomrieť

Zdroj: screenrant.com

Brienne bola hrdinská, zručná bojovníčka, ktorá sa nebála postaviť za bezbranných. Nakoniec sa z nej stal aj kráľovský rytier pre Brana Starka. Aj keď je to pre Brienne vhodný a šťastný koniec, hrdinská smrť by sa jej role hodila oveľa viac. Brienne prenasledovala vina za to, že nezachránila Renly, takže ju mohli nechať zomrieť pri ochrane Sansy.

5. Varys mal prežiť

Zdroj: screenrant.com

Ako Majster donášačov v kráľovskej zemi, Varys bol považovaný za jedného z najinformovanejších ľudí vo Westerose. Jeho rivalita s Littlefinger bola perfektným príkladom takzvanej „hry o tróny“. Ako seriál pokračoval, zdalo sa, že dáva prednosť skôr predstaveniu ako politickým intrigám, a postava Varysa strácala svoj význam, až kým ho nezabili za zradu Daenerys. Bolo by pekné vidieť, ako jeho súboj dôvtipu proti Littlefingerovi pokračuje aj po zvyšok seriálu.

6. Samwell Tarly mal zomrieť

Zdroj: screenrant.com

Aj keď je Sam samozvaný zbabelec, ukázal, že má oveľa viac odvahy, ako si sám pripisuje. Je tiež jednou z najchytrejších postáv v seriáli, ktorá vždy urobí správnu vec. Navrhnúť, aby taký sympaťák ako Sam mal zomrieť, môže znieť kruto, no práve jeho smrť by dávala najväčší zmysel. Uprostred bitky o Winterfell ho vidíme, ako sa Sam krčí a snaží sa brániť, zatiaľ čo naňho útočí armáda mŕtvych. Len ťažko sa verí tomu, že by z takej situácie vyviazol živý.

7. Missandei mala prežiť

Zdroj: screenrant.com

Rovnako ako ostatní v blízkom kruhu Daenerys, aj Missandei jej ponúkala slová múdrosti, ktoré Daenerys bránili prejaviť najtemnejšie stránky svojej osobnosti. Potom, čo Cersei zajala a zabila Missandei, Daenerys sa vydá na vojnovú cestu. Seriál kritizovali aj za nedostatok rôznorodosti. Pozdvihnutie roli Missandei bola príležitosť pre tvorcov spraviť niečo s jednou mála postáv inej rasy. Ale zabiť túto postavu ako pešiaka, aby ovplyvnila belocha, je nesprávne.

8. Bran Stark mal zomrieť

Zdroj: screenrant.com

Po tom, čo Brana v prvej epizóde zmrzačili, našiel nový zmysel života a stal sa Trojokým havranom a nakoniec sa stal kráľom Westerosu. Vymenovať Brana za kráľa vyvolalo nemalú kontroverziu a pre jeho postavu to celkovo predstavovalo zvláštny koniec. Oveľa zmysluplnejšie by bolo, ak by zomrel rukou Nočného kráľa, po tom, čo použil svoje schopnosti.

9. The Hound mal prežiť

Zdroj: screenrant.com

Sandor Clegane spočiatku pôsobil ako brutálny poskok, ale nakoniec sa ukázal ako zložitejšia a sympatickejšia postava. Napriek tomu, že sa zdalo, že Sandor je na ceste vykúpenia, napokon sa tvorcovia rozhodli, že bude lepšie, ako ho nechajú iba nadávať a zabíjať ľudí. Aj keď niektorí ľudia milujú jeho zúčtovanie s Horou, bolo by vhodnejšie vidieť, ako sa obracia chrbtom k násiliu a nachádza mier.

10. Tyrion Lannister mal zomrieť

Zdroj: screenrant.com

Tyrion Lannister bol vtipný, chytrý a sympatický charakter, ktorého mali fanúšikovia naozaj radi. No v neskorších sériách sa zdá, že zabudli, prečo si ho vôbec obľúbili. Hoci je milé, že žiadna postava nie je dokonalá, pozerať sa, ako Tyrion robí jedno zlé rozhodnutie za druhým nebolo vtipné. Aby svoj príbeh ukončil, navrhol, aby všetky svoje chyby odpracoval, čo znelo skôr ako výhovorka. Fanúšikovia by boli radšej, keby sa jeho príbeh skončí melancholickou smrťou.

Zdroj: screenrant.com