v , ,

20 nesmierne preceňovaných filmov v histórii kinematografie. Ktorý z týchto filmov si jednoznačne nezaslúži pozornosť, ktorú dostáva?

Ktoré filmy si svoju slávu až tak nezaslúžia?

Už sa vám stalo, že ste si s vysokými očakávaniami sadli pred film, ktorý chváli kritici i vaši známi, no po skončení ste nemohli pochopiť prečo ho tak ospevujú? Niektoré snímky sú zbytočne veľmi oceňované a pritom nemajú v sebe ani polovicu toho, čo by mohli mať.

Takých filmov je veľa. Veľmi veľa. My sme pre vás v tomto článku vybrali 20, no zoznam by sa mohol ťahať donekonečna.

20. Leví kráľ – The Lion King

Zdroj: kinobox.cz

Animovaná rozprávka z roku 1994 sa nedávno dočkala prerábky. Išlo o najočakávanejší re-make rozprávky za rok 2019 a sfilmovaná verzia nesklamala. Ale čo sme od toho vlastne očakávali? Prečo sa Leví kráľ radí medzi najlepšie rozprávky na svete? Príbeh o levoch, ktorý vykresľuje silné citové väzby je síce pekný a určite si zaslúži potlesk, no naozaj je taký výnimočný ako ho fanúšikovia radi vykresľujú? Čím je vlastne lepší ako ostatné animáky? To je otázka za všetky peniaze.

19. Moulin Rouge

Zdroj: austinchronicle.com

Film z roku 2001 sa snažil vzdať hold hudobnému žánru. Celý muzikál sa nechal unášať na hudobných výstupoch, ktoré na seba poriadne ani nenadväzovali a pôsobili trhane. Film dostal dvoch Oscarov a bol silne medializovaný, no viacero ľudí nepochopilo prečo vlastne. Film bol jedným kritikom dokonca nazvaný ako “preceňovaný neporiadok”.

18. Nabúchaná – Knocked Up

Zdroj: hotflick.net

Podľa Rotten Tomatoes sa stal film Nabúchaná najlepšie hodnoteným filmom roku 2007. Kritici však zniesli film a aj obsadenie pod čiernu zem. Napriek tomu film preukázal prekvapivo veľké zárobky a celkovo dobrú odozvu od fanúšikov. Prečo?

17. Forrest Gump

Zdroj: indiewire.com

Tento film je ospevovaný ešte aj dnes a mnoho ľudí súhlasí s tým, že ide o jeden z najlepších snímok filmovej histórie. Určite si zaslúži nemalú slávu, no s jeho chválou je to občas prehnané. Má svoje muchy a určite nie je taký bezchybný ako to fanúšikovia radi prezentujú. Postava Forresta je občas neprehľadná a stala sa z neho karikatúra hneď niekoľkokrát. Film sa snaží miešať hlboké a plytké témy, no nie vždy to vyjde podľa predstáv a vyzerá to tak, akoby film niektoré problémy podcenil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako by sa volali filmy, keby si ponechali svoj pôvodný názov? Aj vaše obľúbené filmy by sa mohli volať úplne inak!

10 rozdielov medzi sériou Harry Potter a sériou Fantastické zvery. Je séria z Rokfortu lepšia či horšia než Fantastické zvery?