v , , , , ,

19 filmových kostýmov, ktoré sú tak úžasne, že získali Oscara! Ktorý filmový kostým je podľa vas najlepší?

Tie najlepšie filmové kostymy ever!

Zdroj: brightside.me

V 21. storočí získalo iba 19 filmov najvýznamnejšie filmové ocenenie, Oscara za najlepší kostýmový dizajn. Cenu získajú väčšinou filmy s historicky korektnými kostýmami. Vo filme sú dôležité nielen odevy, ale aj účesy a líčidlá. Preto také filmy často dostávajú niekoľko nominácií na Oscara. V niektorých prípadoch môže byť samotný film priemerný a za jeho hranie alebo scenár nedostane cenu.

 

Black Panther, 2018

Zdroj: brightside.me
Zdroj: brightside.me

Za účelom vytvorenia štýlového superhrdinového vzhľadu musel dizajnér kombinovať futuristické prvky, tradičné africké oblečenie a doplnky na haute couture. Podľa Ruth E. Carterovej mala v tejto dobe pred sebou fotografie autentických afrických odevov a pozrela sa na vzácne doplnky vyrobené z mušlí.

Fantómové vlákno, 2017

Zdroj: brightside.me

Tento film sa odohráva skoro po druhej svetovej vojne a počas tohto obdobia boli najlepšie 2 módne odvetvia na svete – Londýn a Paríž. Mosty založil svoju novodobú prácu na bývalej práci.Študoval niekoľko životopisov málo populárnych anglických dizajnérov Petera Russella, Hardyho Amiesa a Michaela Donnellana a spojil ich talent a vlastnosti.

 

Fantastické zvieratá a ich výskyt, 2016

Zdroj: brightside.me

Ústredným prvkom všetkého oblečenia v tomto filme je samozrejme kabát Newt Scamander. K filmu bolo vyhotovených 12 rovnakých verzií. Má farbu benzínu alebo ako ju nazýva Colleen Atwood, modro-tmavú farbu páva. Takže vo všeobecnosti vyzerá kabát veľmi podobne ako oblečenie 20. rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 hercov, ktorých nahradili iní herci! Týchto hercov vymenili a ich postavy väčšinou zničili!

20 neskutočných transformácií hercov a herečiek. ktore sú tak dokonalé, že nebudete veriť vlastným očiam!