v , ,

15 filmov, ktoré mali rozhodne získať Oscara, no nestalo sa tak!

Ktorým obľúbeným filmovým snímkam sa neušla prestížna soška?

Vždy tu boli a zjavne aj budú veľké udalosti, rozdávania cien, recenzie a podobné záležitosti, ktoré budú do istej miery rozhodovať o kvalite a popularite filmov. Pravou skúškou pre filmové snímky je však len a len čas. Hovoria ľudia o danom filme aj o nejakých desať, dvadsať rokov? Stal sa podľa nich klasikou? Dokáže jeho príbeh zaujať aj po toľkom čase? Ide o film, ktorý si človek s radosťou pozrie rovno niekoľkokrát? A čo tak režisér, produkcia a herci?

Filmy, ktoré by si ocenenia zaslúžili najviac, ich často nezískajú. Dôvodov môže byť rovno niekoľko a s ich kvalitou to dokopy nemá nič spoločné. Občas nastane paradox, pri ktorom podobne skvelé snímky nie sú ani nominované z nejakého záhadného dôvodu.

Nasledovný rebríček vám prináša zoznam pätnástich filmov, ktoré aj keď boli nominované, slávnu sošku Academy Award nikdy nezískali. Ide však o snímky, ktoré stále milujú ľudia po celom svete aj napriek tomu, že vyšli mnoho rokov dozadu. Priniesli však čaro, ktoré ich urobilo nadčasovými a pútavými pre ďalšie a ďalšie generácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 rozdielov medzi sériou Harry Potter a sériou Fantastické zvery. Je séria z Rokfortu lepšia či horšia než Fantastické zvery?

10 najhorších vecí, ktorých sa dopustili postavy zo sitcomu Teória veľkého tresku