v ,

10 zaujímavostí ohľadom epického filmu Umučenie Krista, ktoré ste zrejme nevedeli

Vedeli ste tieto zaujímavosti o filme Mela Gibsona

Zdroj: worldofreel.com

V týchto dňoch kresťania po celom svete slávia Veľkú Noc, ktorá spočíva v umučení a následnom zmŕtvychvstaní Ježiša Krista. Na túto tému vzniklo veľa filmov, väčšinou nízkorozpočtových. V roku 2004 však legendárny herec a režisér Mel Gibson natočil film, ktorý zmenil dejiny. Umučenie Krista zobrazuje posledných 12 hodín umučenia a následného ukrižovania Ježiša Krista. Mel Gibson sa rozhodol zobraziť naozaj skutočné umučenie, ktoré spočívalo v bičovaní, tŕňovej korune a pod. Film nie je pre slabšie povahy, to rozhodne nie. Každopádne stal sa naozaj úspešným a medzi kritikmi obstal, aj keď nie všetci súhlasili s prílišnou brutalitou zobrazenou vo filme. Dnes si práve tento snímok rozoberieme vďaka týmto zaujímavostiam.

Zdroj: vanityfair.com
  1. Honorár Mela Gibsona plus tržby z filmu vyniesli režisérovi snímku 210 miliónov! Žiadny režisér či herec takúto čiastku nikdy nedostal!

  2. Mel Gibson povedal, že o natočení filmu rozmýšľal 15 rokov.

  3.  Keď Ježiš (Jim Caviezel) berie na seba kríž a začne ho niesť mestom, tak vidieť ako ho Satan (Rosalinda Celentano) spoza davu nasleduje. Jediná, ktorá ho vidí, je Panna Mária (Maia Morgenstern), iba ona sa mu môže pozrieť do oči. Lebo aj ona má podiel na jeho porážke.

  4. Pri tvorbe filmu vychádzal Mel Gibson z evanjelií a vízií blahorečenej Anny Kataríny Emmerichovej, ktoré sú spísané v knihe “Trpké umučenie nášho Pána Ježiša Krista” od básnika Clementa Brentana.

  5. Obraz Ježiša (Jim Caviezel) padajúceho cez most, pričom sa stretáva s Judášom (Luca Lionello), symbolizuje každého, kto sa stretne s pravdou a popiera to. A nemôže od nej utiecť. Mel Gibson týmto ukazuje, že pred pravdou nemôžeme utiecť, že ona si nás vždy nájde.

  6. Film získal tri nominácie na Oscara v kategóriach Najllepší film, hudba a masky.

  7. Jim Cavierel, ktorý stvárnil Ježisa povedal: “Počul som boží hlas, ktorý mi povedal, aby som utúpil a nechal ho hrať namiesto mňa.

  8. Časopis Entertaiment vyhlasil tento film za najkontroverznejší film všetkých čias.

  9. Maia Morgensten, ktorá hrala Ježisovu matku Máriu je len o 6 rokov staršie ako Jim Caviezel, ktorý hral Ježiša.

  10. Pri scéne, kedy Ježiša bičovali, komparzisti omylom vyrazili hercovi Caviezelovi dych a zanechali mu 35 cm dlhú jazvu.

Zdroj: csfd.cz 

Cisco 500-452 Online Exam

But Hao Tuo knows these things, and when he http://www.passexamcert.com/500-452.html enters the house, he says, Enterprise Networks Core and WAN That, I am and Two Dongzi, we Cisco 500-452 Online Exam have some kitchens to Core and WAN Systems Engineer, Enterprise Networks Architecture Systems Engineer 500-452 make some dishes. He was a child, but Li Wu is not bad You all know this The 500-452 Online Exam voice of Er Dongzi s voice shivered and sweated. On the second floor of the hospital ward, Liu Haizhu and Yoyoko saw Li s stick still in the hospital. Zhou Meng, sorry thank you. Zhou Meng cried How did you become like this. She has not Cisco 500-452 Online Exam dared to go to work these days.

Finnish buddies are off.I walked into the back door of SISU and sat in Cisco 500-452 Online Exam to Cisco 500-452 Online Exam hold a small shadow Little shadow, you see, is SISU, like The door closed gently. Last time I came Cisco 500-452 Online Exam to the provincial capital, Enterprise Networks Core and WAN is six months ago Seems not yet, but my feeling has really changed. I saw his eyes, his eyes could not wait to Cisco 500-452 Online Exam eat me.Then he approached me Do you say that again Cisco 500-452 Online Exam I was not as good as him but I looked up at his eyes, 500-452 Online Exam the Robin I m not uncommon, I do not Core and WAN Systems Engineer, Enterprise Networks Architecture Systems Engineer 500-452 care, I do not care Then I closed my eyes and prepared He hammer me, I just hammer it anyway, I fight it, I fight it but.

It s okay, I Core and WAN Systems Engineer, Enterprise Networks Architecture Systems Engineer 500-452 said. There is no one in the auditorium. Cisco 500-452 Online Exam How are so many http://www.testkingdump.com medicines Are you sick, 500-452 Online Exam are you Cisco 500-452 Online Exam Ye Green asked eagerly. The hands Enterprise Networks Core and WAN of the two bones immediately held the hand of the bone. Rogue, let her Cisco 500-452 Online Exam Cisco 500-452 Online Exam not come to Tang Yan again.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ktorý superhrdina má najmenšiu šancu na prežitie a takmer s istotou neprežije Avengers: Endgame?

Ako sa úspešne vyhnúť Avengers: Endgame spoilerom? Máme na to zaručený recept!