v , ,

10 užitočných kúziel a elixírov z Harryho Pottera, ktoré by si skvelo využil aj v našom svete

Určite ste pri sledovaní tejto série niekedy hrdinom závideli, že môžu robiť to a to. Samozrejme aj na tom bola založená séria Harry Potter, ktorá nám priniesla množstvo skvelých vymoženosti, ktoré my muklovia nemôžeme využiť. Dnes si ich pripomenie a schválne či po nich zase nezatúžite.

Kúzlo samo umývacej panvice

Spomínate si na druhú časť, keď Weaslovci “uniesli” Harryho z jeho väznice u Dursleyovcov? Vtedy ho prvýkrát priviedli do svojho domu, kde sme mohli vidieť veľké množstvo magických vymožeností, ako napriklad ihlice, ktoré šili samé od seba. Ale nás najviac zaujala panvica, ktorá sa sama umývala. Netušíme o aké kúzlo šlo, ale je jasné, že ho my muži potrebujeme ako soľ!

Wingárdium Leviosa

Kúzlo vďaka ktorému zdvihnete prenesiete všetko čo len chcete. Až na peniaze z banky na váš účet. Toto kúzlo sa však dá majstrovsky využiť pri upratovaní, či pri dvíhaní človeka zo zeme, keď opitý spadne. Alebo pri stavebníctve. Murári by už zrejme nemuseli dvíhať ťažke tehly. Skrátka je to mega praktické!

Harry Potter Wingardium Leviosa GIF - Find & Share on GIPHY

Odvar všehodžúsu

V sérii ho použili viackrát, ale nikdy nieje na tie “správne” účely. Predstavte si, že sa premeníte na bohatého šejka, ktorý má zrazu nutkanie preniesť všetky svoje peniaze na jeden účet na Slovensku. Prečo? No proste preto! Aby sme to upresnili, odvar všehodžúsu slúži na premenu tiel, avšak len na hodinu a musíte mať vlas dotyčného, ktorý vhodíte do pohara s odvarom. Je to veľmi nechutné, ale zase skvelé!

Zdroj: harrypotter.fandom.com

Elixír štastia/Felix Felicis

Toto je zrejme každému jasné. Elixír štastia netreba vysvetľovať. V deň keď sa napiješ možno vyhráš balík peňazí, stretneš životnú lásku a nájdeš prácu svojho života. Aj elixír lásky je dobrý, ale oproti Felixovi nemá šancu!

Zdroj: playbuzz.com

Veritaserum/Elixír pravdy

“Stačí pár kvapiek a aj sám veď viete kto by vysypal svoje najdesivejšie tajomstvá.” Snape má vo svojom kabinete veľa elixírov, tento je však najvzácnejší. Dať ho chlapovi do jedla či do piva a hneď viete či si s tou Zuzanou písal či nie. No, ale chvalabohu niečo také je možné len v tejto sérii.

Zdroj: playbuzz.com

Expelliarmus

Zrejme najznámejšie kúzlo celej série, ktorá má praktické využitie. Ste v bare, tancujete, popíjate, zrazu sa do vás naváža nejaký idiot, ale je väčší ako vy a zrejme aj silnejší, tak čo urobíte? Predsa Expelliarmus! Chlapík by zrejme utiekol s plačom domov a vy by ste sa stal hrdinom celého večera. Toto kúzlo by využilo i nežné pohlavie. V prípade, ak by bol nejaký chlap veľmi dotieravý zistil by čo ženská dokáže s prútikom…

Dramione GIF - Find & Share on GIPHY

Engorgio

Kúzlo, ktorým sa dá zväčšíť takmer všetko. Od pavúka v Ohnivej Čaši až po fľašu Johnnieho Walkera vo vašej obývačke. Jedlo, pitie, všetko je možné. Autorka Harryho Pottera dlho rozmýšľala nad hranicami tohto kúzla. Peniaze sa zrejme nedajú zdvojnásobiť a zrejme sa nedá zväčšiť ani fyzická osoba, ale na čom vám sú fyzické osoby a prachy, keď máte meter vysokú fľašu whiskey a rovnako veľkú nutelu?

Zdroj: ms.wikipedia.org

Império

Kúzlo, ktorým daného človeka absolutne ovládate. Len si predstavte, žeby to urobili vaša polovička. “Teraz umyješ riad. Kamošom povedz, že dnes večer budeš so mnou, nie v krčme. Povedz, že som tá najkrajšia žena, akú si kedy vide.” Ešte, že za to dávajú ľudí do Azkabanu!

Zdroj: Playbuzz.com

Accio

Harry to pravidelne používal na privolanie svojej metly a pod. vecí. Na čo by sme ho použili my? Accio pivo! Accio ovládáč. Accio mobil! Je toho naozaj veľmi veľa a ide o nesmierne praktické kúzlo. V tomto smere je naozaj škoda, že sme len oyčajní muklovia.

Zdroj: aminoapps.com

Lumos

Nakoniec tu máme večné svetlo. Zabudnite na baterky v mobiloch, toto je oveľa viac cool. Hlavne ak použijete “Lumos Maxima” a rozsvietite celú miestnosť. Zrejme sa zhodneme, že ide o veľmi praktické kúzlo, ktoré by sme v živote využívali veľmi často.

Harry Potter GIF - Find & Share on GIPHY

Ktoré kúzlo by ste najčastejšie využívali vy?

Zdroj: www.harrypotter4.estranky.sk

Sale SY0-401 Exam Guide For Security+

Zeng Guofan sneered and said, Father Agulley specializes in missionary work, and he is CompTIA Security+ Certification Exam neither an officer of the Qing Dynasty nor a palmtop of my official department. Although Zeng Guofan is a disciple of minions, but the minions did not dare to favor. General Kosa, who had been tempered by Qi SY0-401 Exam Guide and Han, dared to manage it, had to pass to Beijing with a speed of eight hundred li. The distance between two people also suddenly narrow.Now, Tseng Kuo fan, holding a magnifying glass, looked at the Ping Fu Tie bit by bit, CompTIA SY0-401 Exam Guide while the Mu phase and the two Security+ SY0-401 long shoulders held their breath and waited for the result. cough Old lady let people talk with the Crafts shop, you send consignment it.But we have to say the ugly words, if you can not sell, you can curse the old lady ah Tseng Kuo fan also laughed Wen adults, you never insult the nationals. First amnesty, the world is not enough amnesty, according SY0-401 Exam Guide to the old cases, the emperor again in CompTIA SY0-401 Exam Guide the Hall of Supreme Harmony for more than four members in Beijing, to their wives, parents, grandparents, great grandparents must be a gift to show the monarch celebrate.

CompTIA SY0-401 Exam Guide Really, what do you guys know about the happiest moments of warriors It is Security+ SY0-401 a brief moment of peace in theater. I will not say why because I have to pull CompTIA SY0-401 Exam Guide away, I will talk about what I saw the gang of scouts scouting the top is what maneuver it. Now in trouble, this little soldier really came and is still under his own hands. Well, and pull CompTIA Security+ Certification Exam away, and some friends do not SY0-401 Exam Guide like to CompTIA SY0-401 Exam Guide read.But let me tell you, I did not write for you, you Security+ SY0-401 Exam Guide do not want to see do not see, I have no Internet freedom to your book money.

Tianchi s assistant, Xiaosu, gave him a glass of chilled plum juice and smiled and said Miss Ji went out and must come back CompTIA Security+ Certification Exam SY0-401 Exam Guide before work, or SY0-401 Exam Guide else, wait a minute Lu Yuechang said CompTIA SY0-401 Exam Guide that he didn t like the atmosphere of color vision. Large and heavy bulldozers and cranes are everywhere. CompTIA SY0-401 Exam Guide It was windy again last night, I dreamed of my mother. He needs a friend, someone must accompany him to the hospital, Security+ SY0-401 otherwise he will fall if he does not go out.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Seriálové kamošky na celý život. V ktorých z nich vidíš seba a svoju najlepšiu BFF?

25 faktov, ktoré pravdepodobne zmenia tvoj názor na Marvel filmy