v

10 komunistických pochutín, ktoré milovali naši rodičia!

Naši rodičia nám dookola opakujú “za naších čias to bolo iné.” A veru bolo. A teraz nechceme hovoriť o politike a vzťahoch s krajinami ako USA či RUSKO. Dnes sa pozrieme na čom si naši rodičia ako deti pochutnali. My dnes máme k dispozícií rôzne dezerty, tyčinky Margot, KitKat a pod. Ale ako to bolo za čias socializmu?

10. BB puding

Zdroj: cas.sk

Tak táto pochúťka prešla niekoľkými závodmi, kým sa natrvalo usadila v dielni slávneho Dr. Oet­kera. Predáva sa takmer 70 rokov a pôvodne mala byť určená dojčatám.

9. Horalka

Zdroj: dama.cz

Asi najznámejší slovenský keksík. Sedita nám ho vyrába už od roku 1965.

 

8. Granko

Zdroj: prozeny.blesk.cz

 Pražské čokoládovny vyrávajú tento rozpustný kakaový prášok už od roku 1979. Veľmi rýchlo sa stala obľúbenou a získala niekoľko cien! Koncom 90-tych rokov sa dostáva pod značku Orion, ktorá spadá pod svetoznáme Nestlé.

7. Jasenka

Zdroj: sortiment.makro.cz

Jasenka alebo Piknik sú tu od roku 1966 a to s rovnakou receptúrou. Sladký krém v tube poznalo kedysi snáď každé dieťa. Vyrába sa samozrejme dodnes.

6. Termix

Zdroj: dovezieme.sk

Mala tvarohová pochúťka pochádza z českých Poděbrat a vyrába sa už viac než 50 rokov.

5. Žuvačky PEDRO

Zdroj: topky.sk

Legendárna žuvačka ovocnej chuti a ružovej farby. Pedro sa predával v tvare obdĺžnika s typickým drážkovaním. Jeho vznik sa datuje do roku 1968 a to v stredočeskom závode obce Velim.

4. KOUKOU ROUKOU

Zdroj: ebay.com

Asi najznámejší keksík 90tych rokov, ktorý k nám prišiel až z ďalekého Grécka. Túto sladkosť poznajú až v 40 krajinách sveta a putoval do ďalekých končín Austrálie či Kanady.

3. Tyčinka DEVA

Zdroj: najky.webnoviny.sk

Tak táto legendárna čokoládovo-nugátová tyčinka DEVA sa vyrába od roku 1951. Dnes touto značkou označujeme nielen tyčinky ale aj dezerty, lízatka či rôzne výrobky na Veľkú noc a Vianoce.

2. BENÁTOVÁ TYČINKA – LÍZATKO

Zdroj: sortiment.makro.cz

Dlhé farebné lízatko, ktoré bolo super sladké, super tvrdé, super lacné a super dlho vydržalo! Asi ste ani netušili, že toto lízatko sa volá Benátová tyčinka.

1.CHRUMKY

Zdroj: aktuality.sk

Dnes slávne a rovnako populárne kukuričné chrumky s arašidovou príchuťou pozná snáď každý Slovák. Začali ich vyrábať v roku 1974
Nitrianske mlyny a cestovinárne. Tieto chrumky sa vyrábajú už viac než 40 rokov a nikdy ste ich nevideli v reklame!

Zdroj: wikipedia.sk, igelitka.com, najky.webnoviny.sk, deva-sk.eu, interez.sk

Best Quality CompTIA ADR-001 Real Exam

After ADR-001 Real Exam middle age, they CompTIA ADR-001 Real Exam gradually became a luxury, and they didn t get tired of eating. He routinely went to the CompTIA ADR-001 Real Exam weaving factory to ask about the production schedule of the day. This Mr. Ibrahim Eide took CompTIA Mobile App Security+ Certification Exam (Android Edition) a fancy to Shangri La Security+ ADR-001 satin in the store and insisted on talking to you CompTIA ADR-001 Real Exam personally. I CompTIA ADR-001 Real Exam think that today is ADR-001 Real Exam not all for the fragrance, the table, let s talk, what s the matter I

Feng Yiren CompTIA ADR-001 Real Exam fell on the ground ADR-001 Real Exam http://www.examscert.com/ADR-001.html and slipped a few meters. Li Lao stick waited until late at night to wait for the cousin CompTIA ADR-001 Real Exam to come CompTIA ADR-001 Real Exam back. CompTIA Mobile App Security+ Certification Exam (Android Edition) Dongbatian and others were either stepped on by them or surrendered Security+ ADR-001 by them. Feng Erzi put Zhou Meng on CompTIA ADR-001 Real Exam the bed, and the two of them swelled up. Is it sure My life is Lu Song s hard rescue from Zhang Haoran s hand.

Then you, that is, us, from CompTIA ADR-001 Real Exam the doorframes Security+ ADR-001 and the http://www.testkingdump.com big roads, facing the setting sun and the CompTIA ADR-001 Real Exam sunset, soon disappeared from the salt alkali land, which was not seen in the sky, and began to rise in a haze and fog. A dying play makes Sancha out of the general actor, and has since become a star CompTIA Mobile App Security+ Certification Exam (Android Edition) of great red and purple. Then look at the sore hole, which reveals a new granulation. It s not the opponent of the pharaoh s opponent in the past. Now I am dying. I want to understand this. We will ADR-001 Real Exam immediately attach Of course.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP 5 každodenných vecí ktoré nás dokáže dokonale vytočiť #2

V Avengers: Endgame bude posledné cameo Stana Leeho, povedal režisér Joe Russo