v

10 hercov z Harryho Pottera, ktorých v priebehu série nahradili iní herci

Zdroj: sreenrant.com

Séria ktorú netreba predstavovať. Okrem hlavných postáv si v tejto sérii zahralo veľké množstvo mladých či starších hercov, ktorí mali väčšie či menšie úlohy. V priebehu série ich však nahradili iní herci a vo väčšine pripadov sme si to ani nevšimli. Schválne, či ste o všetkých zmenách vedeli.

10. Pansy Parkinson/Geneviev Gaunt/Scarlett Byrne

Jedna z tých menej viditeľných postáv, avšak mala aj svoje dialogy napríklad v tretej časti série povedala Dracovi, ktorý mal poranenú ruku:

“Veľmi to bolí Draco?”

V 6 časti sa ho zase spýtala, ako to myslí, keď vo vlaku na ceste do Rokfortu povie, že by tam už další rok nevydržal.

Zdroj: imagenesmi.com

V 6 časti s podtitulom Polovičný Princ to už však bola iná Pansy. Hrala ju totiž Scarlett Byrne, kdežto v tretej časti série s podtitulom Väzeň z Azkabanu ju v miniroli stvárnila Genevieve Gaunt.

Scarlett si Pansy zahrala aj v poslednej časti s názvom Dary Smrti 2. V scéne keď sa Lord Voldemort prihovarála študentom na Rokforte, aby mu vydali Harryho Pottera. Ako správna študentka Slizolinu nesklama. Obrátila sa na spolužiakov a povedala: “Na čo čakáte?! Chyťte ho!”

9. Helena Bystrohlavová/Nina Yeoung – Kelly McDonald

Veľmi dôležitá postava v poslednej časti Harryho Pottera, nevyznámná v tejto prvej s názvom Kameň Mudrcov. Keď sa Harry Potter dostal do metlobalového družstva Chrabromila, najznámejší duch Rokfortu Ser Nicholas povedal rovnako mŕtvej žene: “Vedeli ste, že Harry Potter je nový stíhač? Vedel som, že ten chlapec je talent.”

Zdroj: Pinterest.com

Zrejme ste netušili, že to hovorí Helene Bystrohlavovej, dcére jednej zo zakladateľov Rokfortu. V poslednej časti si však herečka Nina Yeong svoju miniroličku nezopakovala. Kelly McDonald však podala slušný výkon, takže je to v poriadku.

Zdroj: wizardsandwhatnot.com

8. Angelina Johnson/ Danielle Tabor – Tiana Benjamin

Hviezda metlobalu, neskôr Weasleyho kočka na ples. Najskôr sme ju videli v prvej časti ako dáva “gól” za Chrabromil a ako ju neskôr faulovali dvaja hráči Slizolinu.

Zdroj: cosmopolitan.com

Viackrat sme ju zahliadli aj v druhej časti, ale najviac nám táto postava utkvelá v pamäti ako kočka, ktorú pozval Fred Weasley na ples v štvrtej časti série s názvom Ohnivá čaša.

Harry Potter Love GIF - Find & Share on GIPHY

7. Tom/Derek Deadmen – Jim Tavaré

Že netušíte akoby ho kto nahradil, keď ste ho videli len raz? Nieje to tak. Najprv sme videli v prvej časti série, keď Hagridoví ponúkal alkohol a povedal: “Tak ako zvyčajne Hagrid?” Na čo mi Hagrid odpovedal: “Nie Tom, dnes mám Rokfortské povinnosti.” A stihol pritom aj spomenúť Harryho pričom Tom povedal: “No to ma podržte! To je Harry Potter!”

Zdroj: whatculture.com

Potom sme ho videli v tretej časti série v pracovni minista mágie Cornelia Fudgea. To už však vyzeral inak, keďže ho stvárnil herec Jim Tavaré.

Zdroj: imgur.com

6. Bill Weasley/ Richard Fish – Domhnall Gleeson

Nedá sa povedať, že by Richard Fish hral Billa Weasleyho. Bol som len na jednej fotke, ktorú v tretej časti Ron ukázal takmer všetkým.

Weasley GIF - Find & Share on GIPHY

Naopak dnes už známy Domhnall Gleeson si zahral Billa v siedmej časti série a objavil sa aj v poslednej časti. Oženil sa s Fluer, ktorú poznáme ako učástničku trojčarodejníckeho turnaja v štvrtej časti.

Zdroj: Pinterest.com

5. Tučná Pani/ Elizabeth Spriggs – Dawn French

V prvej časti Tučná Pani z obrazu nespievala a nikomu tak neničila uši. Naopak pôsobila príšerne seriózne. Chcela len vedieť heslo a nič viac.

Zdroj: Rewind.sk

Naopak v tretej časti to už bola iná Tučná Pani. Plná sebavedomia a veľmi, ale neozaj veľmi zlého spevu. Stvárnila ju herečka Dawn French, ktorá podala výborný výkon a verím, že s rozbitým pohárom v ruke všetkých pobavila.

Gryffindor GIF - Find & Share on GIPHY

4. Lavender/ Jennifer Smith – Jessie Cave

Lavender si všetci pamätáme ako ex frajerku Rona Weasleyho, ktorá sa chce vkuse bozkávať. Takto sme ale Lavender videli v 6. časti. V druhej či tretej časti vyzerala úplne inak a nemala žiadny text. Z komparzu sa však táto postava prepracovala k jednej z vedľajších postáv, ktoré si budeme navždy pamätať.

Zdroj: 20minutos.e

3. Griphook/ Verne Troyer – Warwick Davis

“Bol som to ja, kto ako prvý otvoril váš trezor Pán Potter.” No nebol si. Bol to známy Verne, ktorý si zahral túto rolu.

Zdroj: twitter.com

V predposlednej a poslednej časti sa však tejto úlohy ujal Warwick Davis, ktorý v podstate hral zápornú postavu, keďže v trezore Belatrix Lestrangeovej podrazil Harryho, Hermionu a Rona. Vzal si meč a utiekol. Nakoniec ho zavraždil Voldemort a verte, že mne osobne tým neublížil.

Zdroj: Pinterest.com

2. Lord Voldemort/ Richard Bremmer – Ralph Fiennes

Vieme, že Temného Pána si zahralo viacero hercov. Jeho konečný výzor sa vytvoril až v štvrtej časti, Richard Bremmer nehral Voldemorta v jeho minulosti, ale prítomnosti, preto to môžeme brať tak, že ho slávny anglický herec v štvrtej časti nahradil.

Zdroj: twitter.com

Samozreje nemusíme ani uvádzať, ako vyzeral Lord Voldemort, ktorého hral Ralph Fiennes. Každopádne obaja podali dobré výkony, aj keď samozrejme Fiennesa zažiaril viac, keďže mal viac priestoru a dokonca viac fyzického tela než Bremmer.

Albus Dumbledore/ Richard Harris – Michael Gambon

Túto zmenu sme asi zachytili všetci. Táto však bola vynútená. Pán Harris totiž po druhej časti série zomrel a tak ho nahradil skvelý Michael Gambon. Harris bol oveľa starší, než jeho predchodca, napriek tomu ako Dumbledore pôsobil veľmi milo a sympaticky a nikdy na jeho stvárnenie riaditeľa Rokfortu nezabudneme.

Reactiongifs GIF - Find & Share on GIPHY

Dúfam, že sme vás týmto článkom pobavili a zaujali. Všimli ste si všetky tieto výmeny, alebo vám väčšina z nich ušla?

Zdroj: watchmojo.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 skvelých animákov, ktoré uvidíme v roku 2019